magazin
Matteo Garrone Oscarra jelölt új rendezése egy újabb lépcsőfok a menekültfilmek evolúciójában. Az Én vagyok a kapitány két szenegáli fiú utazását a…
továbbmagazin
Hogyan lesz egy ártalmatlannak tűnő szerelmi kapcsolatból kémjátszma? Egy magyar fiú és egy angol lány egymásra találnak a 60-as évek végén, ám a…
továbbmagazin
Előzetes figyelmezetés nélküli feltűnése óta világszerte a legnépszerűbb filmek között van a Netflixen a Godzilla Minus One. Az ősi radioaktív…
továbbmagazin
A fergeteges Vörös rakéta után három évvel Sean Baker újra a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjában szerepel. Már megint egy felturbózott…
továbbmagazin
A Szegény párák 2023 őszén indult, egészen az Oscar-gáláig kitartó diadalmenete után Jorgosz Lanthimosz valószínűleg bármit leforgathatott volna.…
továbbmagazin
Közel tíz évvel azután, hogy a Mad Max-franchise legendássá vált negyedik darabja, A Harag útja ámulatba ejtette a világot, George Miller újra…
továbbmagazin
Az idei cannes-i fesztivál egyik legjobban várt versenyfilmje volt a Megalopolisz, ami Francis Ford Coppola személye, valamint az évtizedek óta…
továbbmagazin
Az Amazon Fallout sorozata nem csupán egy az utóbbi idők lélektelen videojáték-adaptációjai közül. A Westworld alkotóinak a kultikus játékok…
továbbmagazin
Elmosódik a határ valóság és képzelet, vágyak és tények között, és nézőként egy-egy pillanatra mi is úgy érezhetjük, belépünk Andrew Scott és Paul…
továbbmagazin
Magányos holland vitorlás sodródik a Csendes-óceánon Kr. u. 1600 körül. A legénység életben maradt tagjai éheznek és skorbuttól szenvednek. Mikor…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié