magazin
A 2019-ben Arany Oroszlánnal díjazott Joker nem tudta megúszni folytatás nélkül. Joaquin Phoenix szomorú bohóca visszatért Velencébe, és hozzá Lady…
továbbmagazin
Tarr Béla harmadik mozifilmje, egyben szocio-trilógiájának záródarabja felújított változatban került újra a mozikba a nyár utolsó hónapjában. Ebből…
továbbmagazin
Miután Ridley Scott ambiciózus kísérletei (Prometheus, Alien: Covenant) az általa elindított franchise újraélesztésére nem részesültek kirobbanó…
továbbmagazin
A vakmerőség, megingathatatlan egyensúlyérzék és a kitartás is összeköti a fiatal influencer párt, akik abból csináltak karriert, hogy felszerelés…
továbbmagazin
Tömény nyomasztásra és egy minden eddiginél félelmetesebb Nicolas Cage-re érdemes felkészülnie annak, aki kíváncsi az év eddigi legnagyobb…
továbbmagazin
A Kivérző szerelemben minden megvan, ami a 80-as évek iránti töretlen nosztalgiát kielégítheti: véres, izmos, szexi, és a parókás Ed Harris óriási…
továbbmagazin
Francis Ford Coppola hagyományos életrajza helyett Sam Wasson egy önmagával birkózó, utópisztikus víziókat hajszoló alkotó felemelkedését és bukását…
továbbmagazin
Ti West trilógiává bővítette az X című filmmel 2022-ben megkezdett, majd a Pearl-lel folytatott, kirobbanó sikert arató slasher-sorozatát. A horror…
továbbmagazin
A második világháború legkeményebb éveiben, a szlovák-magyar határ közelében élő özvegy varrónő, Marika (Borbély Alexandra) egy zsidó kisfiút bújtat…
továbbmagazin
Ármány, moralitás, manipuláció, valamint vallás és politika szövevényes összefonódása jellemzi Sebastian Buttny fordulatokkal teli filmjét. A…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMichael Longstreet / Az öldöklés istene