magazin
A legendás sorozat negyedik évada fél évtizednyi kihagyás után új alkotógárdával és markáns helyszínválasztással próbál visszatalálni az alapokhoz.…
továbbmagazin
A 2023-ban a csapból is a rózsaszín Barbie felirat folyt, és újra végignézhettük, ahogyan készpénzre váltják a „női erőt”, a kakofón viták között…
továbbmagazin
A román Radu Jude legfrissebb filmje olyan élmény, mint egy erőteljes masszázs. Itt-ott fájdalmas és alaposan megdolgozza az embert, de rendkívül…
továbbmagazin
Tran Anh Hùng rendező új filmje a francia vidékre kalauzol, Juliette Binoche és Benoît Magimel meleg fényárban úszó, pasztell falakkal körbevett…
továbbmagazin
„Nyomorult, pasizós lotyó! Bárcsak bemondanák a hírekben, hogy meghaltál!” – a tunéziai rendezőnő, Kaouther Ben Hania Oscar-esélyes…
továbbmagazin
Boross Martin első nagyjátékfilmjében egy fiatal budapesti filmrendező és stábja, filmes szakkör tartása helyett, beleavatkozik a falusiak életébe,…
továbbmagazin
A megtekintések alapján január legsikeresebb Netflix produkciója a hírhedt andoki légikatasztrófa megrázó igaz történetét meséli újra, sokkolóan…
továbbmagazin
Freddy Krueger egy töketlen kertvárosi apuka képében születik újra, aki mások álmaiba zavar bele. Nicolas Cage egy teljesen karakteridegen szerepben…
továbbmagazin
A világ leghíresebb csokigyárosának bőrébe Gene Wilder és Johnny Depp után most Timothée Chalamet is belebújt, hogy a Harry Potter és a…
továbbmagazin
Władysław Reymont lengyel író azonos című, irodalmi Nobel-díjas regényéből a nagysikerű Loving Vincent alkotópárosa (DK Welchman, Hugh Welchman)…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié