magazin
Jövőből érkező gyilkos robotok vérfürdője helyett nemegyszer művészfilmes köldöknézésbe fulladó, lila ködös, vontatott drámát kaptunk a Terminátor…
továbbmagazin
A héten mozikba kerülő politikai thriller alapjául szolgáló 2003-as BBC-dráma, az Államérdek az utóbbi évek talán legjobb brit tévésorozata…
továbbmagazin
Aronofsky világát olyan alakok népesítik be, akik megpróbálnak fölülemelkedni az emberi lét testi vagy szellemi korlátain, ám sikertelenül.…
továbbmagazin
Kardos Sándor operatőr, rendező, a magyar kísérleti film éllovasa. A lóversenyeken használt célfotó kamerában találta meg azt az eszközt, amelyet…
továbbmagazin
Az amerikai képregény ezüstkorát Stan Lee és Jack Kirby nyitotta meg: az X-Men, a Pókember, Hulk, Daredevil és a Fantasztikus Négyes mind az ő…
továbbmagazin
Stephen Daldry, a londoni színházak ünnepelt rendezőegyénisége három filmet rendezett és mindegyikért Oscar-jelölést kapott. A Billy Elliot és Az…
továbbmagazin
Lauren Cantet Az osztály című filmje nyerte az Arany Pálmát a tavalyi Cannes-i Filmfesztiválon. A film egy kulturálisan és etnikailag összetett…
továbbmagazin
Tim Burton abszurd repülő cirkuszában felvonul A srác szemében a szeggel, a Vudulány, a Hulla(dék)lány, A Robotgépgyerek, avagy horrorra akadva.
továbbmagazin
Lukáts Andor nyerte a 40. Magyar Filmszemle legjobb férfi színész díját a Mázli-ban és a Príma Primaverában nyújtott alakításáért. A Príma Primavera…
továbbmagazin
Az idén 79 éves filmes hetvennél is több mozit jegyez színészként, rendezőként. Legyen bár hallgatag westernhős, kemény zsaru vagy mesterdirektor,…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéTroy Dyer / Nyakunkon az élet