Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Paul Mazursky

Ripacs. A szó pozitív értelmében. Nagy dumásan sztorizgat, mindig produkálja magát. Rendezői pályafutása mellett végig színészkedett mások…

tovább

magazin

Extrém sportok a filmvásznon

Az elmúlt évtizedekben rohamosan terjedő városi extrém sportokban rejlő lehetőségek képi megjelenítésével számos alkotó kísérletezett, de még csak…

tovább

magazin

Terence Davies

Életműdíja átvételekor a Taorminai Filmfesztiválon bájos iróniával Marylin Monroe-t idéző pózolásba kezdett ez a professzor-külsejű, 62 éves férfi.…

tovább

magazin

David Auburn

David Auburn -t eddig elsősorban forgatókönyvíróként tartottuk számon. Munkái közül itthon a Ház a tónál-t és a Bizonyítás-t láthattuk. A…

tovább

magazin

Jet Li Forever!

2006-ban több hírforrás is beszámolt arról, hogy a wushu legnagyobb filmes alakja, Jet Li a kínai nemzeti büszkeséget tápláló akciómozi, a 2006-os…

tovább

magazin

Giuseppe Tornatore

A fél világot megríkatta a Cinema Paradisóval. A Mindenki jól van, a Puszta formalitás, Az óceánjáró zongorista legendája, a Maléna 52 éves…

tovább

magazin

Miért éppen Alaszka?

Az amerikai sorozatkészítésben az 1990-es években a Dallas, a Falcon Crest és a régi típusú family-vígjátékok után merőben más, merész, kísérletező…

tovább

magazin

Indiana Jones-tetralógia

Mi a titka az Indy-szériának? A recept egyszerű: kreálj egy olyan világot, amely a fiataloknak és felnőtteknek egyaránt egzotikus, romantikus,…

tovább

magazin

Martin Scorsese

Híres bozontos szemöldöke alól kedves, mosolygós tekintet szegezõdik a külvilágra. Az ötször nõsült Martin Marcantonio Luciano Scorsese 65 évesen is…

tovább

magazin

Sam Garbarski

A lengyel zsidó származású, bajor neveltetésű Garbarski későn - és csak mások nógatására - kötött ki a játékfilmnél. Miután édesanyja ügyvédi…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Ne azt csináld, amit én, hanem amit mondok!

Alkonyattól pirkadatig

Oszd meg! Az összes idézet