magazin
Kostyál Márknak sikerült nagyot gurítania első nagyjátékfilmjével - írtuk kritikánkban a Kojotról, aminek író-rendező-operatőrével arról…
továbbmagazin
Két, egymásnak feszülő akarat, birtoklási vágy és önfejűség. Kinek bizonyítási kényszerből, kinek a puszta hatalom érzéséért. A Kojot a tűzkői…
továbbmagazin
Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy képviselője ajánl megtekintésre valamilyen mozgóképet személyes kedvencei közül. Az egyetlen kritérium, hogy…
továbbmagazin
Új magyar debütmozi forog a Filmalap támogatásával: a Lajkó - cigány az űrben szatirikus fekete komédia Bacsó Péter klasszikusa, A tanú után…
továbbhír
Fekete komédiát forgat Lajkó - cigány az űrben címmel Lengyel Balázs, akinek első nagyjátékfilmje egy elképzelt történetet mesél el a szovjet…
továbbmagazin
Korábban beszámoltunk a Filmalap döntéséről, amely szerint Pálfi György és Csupó Gábor filmtervei mellett az első nagyjátékfilmjén dolgozó Lengyel…
továbbmagazin
Hirtelen nagyon felgyorsultak az események a KMH Filmnél, szinte utolérik egymást a megvalósítandó filmtervek, tudtuk meg Pusztai Ferenc…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié