hír
A január elsejétől a Filmalap igazgatóságaként működő Magyar Nemzeti Filmarchívum új vezetője Ráduly György. Az archívum megújítását, a magyar…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmalap kezdeményezésére a Filmalap felügyelete alá kerül január elsejétől a Filmarchívum, mely jelenleg a megszűnő Magyar Nemzeti…
továbbhír
Az idén 85 éves magyar hangosfilm első 13 évének eredeti moziplakátjait bemutató kiállítás nyílik november 4-én a Magyar Ispitában. A kiállítás több…
továbbmagazin
Jó éve van Makk Károly Szerelem című klasszikusának: miután visszatért Cannes-ba és a CineFesten a magyarországi közönség is újra láthatta…
továbbmagazin
Stílszerűen az a film nyitja a MaNDA „Terror és forradalom 1949-56" című tematikus DVD-sorozatát, ami az ‘50-es évek diktatúráját kibeszélő mozik…
továbbhír
Már több mint 350 ezer dokumentum 5,5 millió metaadata hívható le és kereshető a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézetet (MaNDA)…
továbbhír
A ma esti belga-magyar mérkőzésre hangolódva megmutatjuk azt a videót, amit felejthetetlen magyar focis filmek jeleneteiből készített a Filmalap és…
továbbmagazin
Fájóan keveset hallani Janovics Jenőről, az első magyar filmstúdió alapítójáról, Kertész Mihály legkorábbi fennmaradt némafilmjének, A toloncnak…
továbbhír
Terror és forradalom 1949-56 címmel emlékezik meg az 1956-os forradalom évfordulójáról a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet kiemelt,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéÉn a fájdalmat sűrítem a nyersanyagra. Tulajdonképpen celluloid-frusztrációnak is nevezhetném.
Tóth Barnabás / (terep) SZEMLE