hír
Megjelent a Liza, a rókatündér legújabb előzetese. Csak ízelítőként: a filmben lesz őrjítően rövid csipkeruha, finn western zene, juharszirupos…
továbbhír
A nagy sikerre való tekintettel Pálfi György Szabadesése mellett november 17-e hétfőtől Zomborácz Virág Utóélete is megtekinthető a hónap végéig…
továbbhír
A hétvégén véget ért 24. Cottbusi Nemzetközi Filmfesztiválon a legjobb színésznőnek járó elismerést nyerte el Molnár Piroska a Szabadesés…
továbbhír
Forog Pálfi György legújabb egészestés játékfilmje, a Szabadesés. Az alig öt hónap alatt készülő függetlenfilmben Molnár Piroska bonyolítja majd egy…
továbbhír
Színház- és filmművészet kategóriában Molnár Piroska kapta idén a Prima Primissima-díjat. A két Prima Mészáros Márta és Eszenyi Enikő lett.
továbbhír
A nagy füzet amerikai debütálása elismerő oklevelet hozott Molnár Piroskának. A Gyémánt-ikrek könyörtelen nagymamáját alakító színésznőt Chicagóban…
továbbhír
Bejelentette az idei Prima-díjasok névsorát Csányi Sándor, a Prima Primissima Alapítvány új kuratóriumának elnöke. A Prima Primissima Díj értéke…
továbbhír
Molnár Piroskát választották meg a nemzet színészei közé a közelmúltban elhunyt Komlós Juci helyére, az Apacsok című színdarab Bukarestben…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié