hír
Egy hallgatag fiatalember visszatér a Duna-delta világtól elzárt, vad vidékére. A Filmszemle fődíjasa és a Cannes-ban Fipresci-díjjal elismert film…
továbbhír
Kenyeres Bálint Before Dawn, Mundruczó Kornél Kis Apokrif No.2 és Rofusz Ferenc A Dog’s Life című munkáival veszi kezdetét vasárnap a…
továbbhír
Pejó Róbert Adrián Dallas Pashamende című filmje indul magyar színekben az 55. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Panorama válogatásában; Gryllus…
továbbhír
Ma, október 1-jén kezdődik és egészen október 17-ig tart a 42. New York-i Filmfesztivál, melyet a legújabb és legfontosabb kortárs filmek egyik…
továbbhír
Szabó István Csodálatos Júlia, Janish Attila Másnap és Fliegauf Benedek Dealer című filmjét mutatja be a csütörtökön kezdődött haifai filmfesztivál,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié