podcast
2014. október 30-án színre lépett a VAN főhőse, Szentesi Áron. A szerelmi bánatban szenvedő fiú lépten-nyomon holtan esik össze, 30 évesen az anyja…
továbbmagazin
A VAN és a Rossz versek vágója 2015-ben költözött ki Angliába, most ott tart, hogy televíziós BAFTA-díjra jelölték és az elmúlt évek egyik legjobb…
továbbmagazin
Ez nem egy bizarr filmes vicc első mondata, hanem a streaming-ajánlónk a hónap második felére. Ha azt hitted, Pán Péter megúszhatja az élőszereplős…
továbbmagazin
A VAN-nal egy egész generáció életérzését ragadta meg, majd a Rossz versekben is egy saját útját kereső, szakításból lábadozó fiatal férfit tett meg…
továbbvideó
Új klippel érkezett a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan és a Rossz versek zenéjét is készítő VAN filmzenekar, akik épp az első önálló, vagyis…
továbbmagazin
Gyarmathy Lívia filmjében három generáció okoz káoszt egy fedél alatt, Szabó István fiatalkori szerelemről és rendszerváltásról is mesél, egy…
továbbmagazin
A Rossz versek, a VAN, a Balaton Method és a Békeidő gyártásvezetője, és a Jupiter holdja felvételvezetője éppen Mundruczó Kornél új színházi…
továbbvideó
A VAN Valami furcsa és megmagyarázhatatlan és a Rossz versek rendezője jól bírja a bezártságot, de nincs kétsége afelől, hogy a világunk meg fog…
továbbmagazin
Egy hete van önkéntes karanténban az ország, és nem is tudni, hogy mennyi ideig kell még elzártan élni az életünket. Ami biztos, hogy a héten is…
továbbmagazin
A héten a tévében Szomjas György egy félig fiktív rockzenekar felemelkedését követi a szocializmusban, Reisz Gábor egy fájdalmas szakítást próbál…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié