magazin
Különleges film/színházi sorozatának befejező évadát mutatta be a Webszínház csapata, amely során Shakespeare összes drámáját nagyjából 20-40 perces…
továbbhír
A Webszínház online szériája, a Shakespeare/37 a reneszánsz mester összes drámáját új kontextusba helyezi a Dogma-filmek stílusában. Műveiből 33…
továbbmagazin
Harminchét kortárs magyar író újragondolta Shakespeare drámáit, melyekből egy kísérletező szellemű csapat, izgalmas technikai megoldásokkal…
továbbmagazin
Nyilvánossá vált a The Rub című hatvan perces pszichedelikus Hamlet-adaptáció, Lichter Péter és Máté Bori 2018-as játékfilmje. A The Rub több száz…
továbbmagazin
Lichter Péter második, Máté Borival közösen rendezett nagyjátékfilmje absztrakt Shakespeare adaptáció, amely roncsolt celluloid szalagok képeivel…
továbbhír
Különleges élő közvetítéssel Stratford-upon-Avon-ból, és Franco Zeffirelli klasszikusával, a Rómeó és Júlia díszvetítésével emlékeznek meg…
továbbhír
In Memoriam William Shakespeare címmel ünnepi programokat rendeznek a drámaíró születésének 450. évfordulója alkalmából április 23-án az Uránia…
továbbhír
A legfrissebb Filmvilágban többek között olvashatunk Shakespeare-ről, Christopher Nolan-ról, a punkfilmekről és a francia erotikus filmekről is. A…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié