magazin
A hetvenes évek magyar filmjében sajátos kezdeményezést jelentett az eastern. A műfajisággal már akkor is hadilábon álló hazai filmkultúra az egyik…
továbbhír
Ingyenesen megtekinthető április 14-ig a Nemzeti Filmintézet streaming platformján, a Filmion Szomjas György emblematikus alkotása, a Talpuk alatt…
továbbhír
80 éves korában elhunyt Szomjas György, közölte a Magyar Filmművészek Szövetsége. A Kossuth- és Balázs Béla-díjas rendező életművéhez olyan…
továbbmagazin
Meghonosította az eastern műfaját, feltárta „szigonyhuszonnégy" mindennapjait és bevezetett minket rockzenei undergroundba. 80. születésnapját…
továbbmagazin
1979. augusztus 2-án mutatták be a magyar mozik a Rosszemberek-et, amelyben Szomjas György a Talpuk alatt fütyül a szél után ismét úgy ábrázolta a…
továbbmagazin
Balsai Móni bájos rókatündérből alvilági maffiafeleséggé válik, Makk Károly szenvedélyes asszonyokkal foglalkozik Oscar-jelölt filmjében, Fábri…
továbbmagazin
Vasárnap este kezdetét veszi az utóbbi évek legnépszerűbb hazai sorozata, az Aranyélet befejező évada. Az óriási izgalmak, véres leszámolások és…
továbbmagazin
Grunwalsky Ferenc rendező, operatőr és forgatókönyvíró 1968-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskola film- és televíziórendező szakán, majd…
továbbmagazin
Bár nekünk minden nap a magyar film napja, április 30-án hivatalosan is a hazai mozit ünnepeljük. A Magyar Nemzeti Filmarchívum ma különleges…
továbbmagazin
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas, 2015-ben a Nemzet Színészének választott Andorai Péter pályafutása a hatvanas évek legvégén indult a Nemzeti…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié