magazin
Idén 10 éves a Cruel World Team, melynek apropóján Bernáth Zsolt megírta társulata történetét. A csapat alapítója tanulságos, és nem utolsósorban…
továbbmagazin
a regisztrációhoz, a nyilvántartásba vételhez és a besoroláshoz szükséges nyomtatványokról,a kitöltési útmutatókról,a beadandó iratok…
továbbmagazin
"A FERA védi minden nép alkotáshoz való jogát"Delfi Charta, 1988.A mellékelt irat a FERA (Európai Filmrendezők Szövetsége) év végi összefoglalója,…
továbbmagazin
Miután konszenzusra jutott a mozgóképkultúra keretfeltételeinek szabályozásával kapcsolatban, megszületett a Filmszakmai Kerekasztal koncepciója. A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié