magazin
Szerkesztőségünk most is összeült, vitázott és szavazott az elmúlt év legjobb magyar filmjeiről: lett benne abszurd történelmi vígjáték, telefonos…
továbbmagazin
Az elmúlt tíz év legmaradandóbb filmélményeiről, örömeikről, bosszúságaikról meséltek nekünk magyar filmesek. Deák Kristóf büszkén mutogatta…
továbbmagazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbhír
Tóth Barnabás filmje nagyon közel került az Oscar-jelöléshez. Az Akik maradtak is szerepel a legjobb nemzetközi film kategória esélyeseinek…
továbbmagazin
Klasszikus magyar vígjátékok, díjnyertes rövidfilmek, és egy Magyarországon forgatott, hátborzongató, független horrorfilm is vár ránk a héten.
továbbmagazin
Ha magyar moziplakátról van szó, gyakorlatilag mindenkinek egy emlékezetes név ugrik be elsőre: Frank Rizzo. Egy ideig újságíró volt, vonzotta a…
továbbmagazin
Október utolsó hetén magyar filmtörténeti klasszikusok, díjnyertes rövidfilmek és animált akcióhősök is visszatérnek a tévéképernyőre, az éjszakai…
továbbhír
Összesen kilencvenhárom ország küldött nevezést nemzetközi film kategóriában az Oscar-díjra - jelentette be az Amerikai Filmakadémia. Több ország…
továbbhír
Szabó Réka gyönyörű dokumentumfilmet készített Fahidi Éváról, Tóth Barnabás a meghitt történelmi drámájával ismét Oscar-közelbe került, Joker…
továbbmagazin
Az Akik maradtak ott veszi fel a fonalat, ahol a legtöbb holokauszttal foglalkozó film véget ér. Hogyan lehet feldolgozni a traumát? A túlélők…
továbbFriss
A Vígszínház 125 éves története filmben elevenedik meg
A közönség számára is nyitott szakmai programokkal készül a Verzió
Több mint ötven alkotással érkezik a 10. Speciális Filmfesztivál
Független filmalapot hoz létre a Budapest International Film Festival
Enyedi Ildikó lesz a Les Arcs Filmfesztivál szakmai programjának védnöke
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié