Fábri Zoltán 100

2017 október 15-én lenne 100 éves Fábri Zoltán filmrendező, akinek nevéhez olyan időtlen alkotások kötődnek, mint a Körhinta, Az ötödik pecsét és a Hannibál tanár úr.

hír

Visszatér a mozikba A Pál utcai fiúk

Az idei Fábri Zoltán Centenárium alkalmából újra mozivásznon látható A Pál utcai fiúk, amelyet a Filmalap égisze alatt működő Magyar Nemzeti…

tovább

hír

Teltházas Körhinta vetítés Lyonban

Teltház előtt vetítették Fábri Zoltán Körhintájának felújított és digitalizált változatát a Lumière Nemzetközi Klasszikus Filmek Fesztiválján…

tovább

hír

Fábri Zoltán maraton 4K-ban

A magyar film nagy klasszikusa, Fábri Zoltán születésének 100. évfordulója alkalmából a közönség először a Budapesti Klasszikus Film Maratonon…

tovább

hír

Jancsó Nyika restaurálja A Pál utcai fiúkat

A Magyar Operatőrök Társasága (HSC) és a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívum Igazgatósága együttműködési megállapodást kötött a nemzeti…

tovább

hír

Jobbnál jobb klasszikusok jönnek Budapestre

Idén januárban a Filmalap vette át a Magyar Nemzeti Filmarchívumot, az elmúlt hónapokban újjászervezett Filmarchívum négy napos nemzetközi archív…

tovább

hír

Fábri Zoltán 100

Október 15-én lenne 100 éves Fábri Zoltán, akinek nevéhez filmrendezőként olyan időtlen alkotások kötődnek, mint a Körhinta, Az ötödik pecsét és a…

tovább

hír

100 éves lett a Filmgyár

A magyar Filmgyár százéves fennállása alkalmából rendeztek ünnepséget csütörtök este Budapesten a Róna utcában, ahol a III-as és IV-es stúdió Fábri…

tovább

magazin

Újra pörög a Körhinta

61 évvel a világpremier után, ezen a héten újra levetítik Fábri Zoltán Körhintáját a 70. cannes-i filmfesztiválon. A jeles esemény alkalmából…

tovább

magazin

Fábri, az "öttusázó"

A Filmszemle Tanács új hagyományt kíván teremteni: az ideitől kezdve minden évben egy jelképes életművű filmes emlékének ajánlják az eseményt. Idén…

tovább

magazin

Fábri Zoltán (1917 – 1994)

Fábri Zoltán alakját ma a feledés homályából kell felidéznünk. A felejtés mélyén két ok is meghúzódik. Tudjuk jól, a filmművészet korszakhatárait új…

tovább
az összes dosszié

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mit tettetek a szemével!?

Rosemary gyermeke

Oszd meg! Az összes idézet