magazin
A test műalkotás, erről készített műalkotást Nemes Anna. A Beauty of the Beast négy nő formabontó portréján keresztül kutatja, hogy mit ér a test,…
továbbmagazin
Kassák Lajos az egyik legnehezebben definiálható magyar művész. Fiatalon egy gyárban dolgozott és munkásmozgalmi lapokat szerkesztett, de a…
továbbpodcast
A Filmhu és a MADOKE most induló podcast-sorozatában a meghívott vendégeink segítségével részről részre alámerülünk a magyar dokumentumfilm…
továbbmagazin
Egy kuvasz számára keres párt, majd egy újfajta pásztorkutya kitenyésztésével próbálkozik Lakatos Róbert kolozsvári filmrendező, miközben humorosan…
továbbmagazin
Polgár Róbert katolikus pap, aki titokban egy asszonnyal él együtt és gyerekeket nevel. Ugrin Julianna és Vízkelety Márton első közös rendezése…
továbbmagazin
A jogi egyetemről egy karibi árvaházon át vezetett az útja a dokumentumfilmig. Haditudósításról álmodozott, végül egy jezidi menekültet követett…
továbbmagazin
A szlovák újságíró, Ján Kuciak és menyasszonya meggyilkolását, a gyilkosságnak a szlovákiai belpolitikát alapjaiban megrengető történetét feldolgozó…
továbbhír
November 8-20. között visszatér a Verzió, Magyarország egyetlen emberi jogi dokumentumfilm fesztiválja, ahol a legaktuálisabb, legfrissebb…
továbbhír
A 19. Verzión lesz a bemutatója a kivételes belga-magyar festőtehetség, Kim Corbisier tragikusan rövid és intenzív életét bemutató filmnek. A lány…
továbbhír
Hol lehet dokumentumfilmezést tanulni ma Magyarországon? Mivel mérhető, egy dokumentumfilm sikeressége? Mennyire lehet kiégni ebben a szakmában?…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié