Berlinale 2021

A Berlini Nemzetközi Filmfesztivál történetében először van versenyben egyszere két magyar film, Nagy Dénes bemutatkozó nagyjátékfilmje, a Természetes fény és Fliegauf Bence Rengeteg - Mindenhol látlak című alkotása is megmérkőzik az Arany Medvéért. A Berlinálét idén két részletben rendezik, az első felére márciusban kerül sor online formában.

magazin

Fliegauf Bence amerre csak néz, ott fájdalmat talál

A Berlinale kedvenc magyar rendezője visszatért a gyökereihez, és 18 évvel a Rengeteg után újra bevezet minket az emberi traumák sötét útvesztőjébe.…

tovább

magazin

Besároz és magával ránt a mélységbe Nagy Dénes háborús filmje

Egy magyar alakulat partizánokra vadászik Szovjetunió megszállt területein. Természet, falu és ember egybemosódik a táj szürkeségében, mintha…

tovább

podcast

Filmhu podcast #37: Nagy Dénes

Élt New Yorkban és Berlinben, utazott a transzszibériai expresszen, a Természetes fényt mindenképpen lettországi mocsaras erdőkben akarta…

tovább

magazin

Berlinale 2021: Radu Jude egy szexvideóval darabokra szedi a világunkat

A Filmhu újságírója ellátogatott az első online megrendezett Berlini Nemzetközi Filmfesztiválra, ahol Rude Jude román filmrendező megőrülése és egy…

tovább

hír

Két magyar film nyert Ezüst Medvét a Berlinálén

Bejelentették a 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál díjazottjait, két magyar nyertest is ünnepelhetünk. A legjobb rendezésért járó Ezüst Medvével…

tovább

magazin

Kizlinger Lilla: Mikor fognak felhívni, hogy ez egy tévedés és mégsem én kapom a díjat?

A Színház- és Filmművészeti Egyetem filmrendező hallgatója Janisch Attila és Nagy Viktor osztályában, a napokban jött ki egy videoklipje a Carson…

tovább

hír

Ma mutatkoznak be Berlinben a világháborús magyar honvédek

Ma láthatja a szakma és sajtó a 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában Nagy Dénes első mozifilmjét, a Závada Pál azonos című…

tovább

hír

Két berlini versenyfilmet is bemutat itthon a Cirko Film

A Cirko Film a 71. Berlinale versenyprogramjából két német filmet hoz el a magyar mozikba: Daniel Brühl (Good bye, Lenin!) első rendezését, és a…

tovább

hír

Virtuálisan indult el a Berlinale

A koronavírus-járvány miatt közönség és sztárok nélkül kezdődik hétfőn a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál, amelyen a szemle 71 éves történetében…

tovább

hír

Magyar alkotók a 2021-es Berlinale Talents programjában

Zurbó Dorottya és Varga Noémi filmrendezőt, illetve Bíró Boróka operatőrt meghívták a 2021-es Berlinale Talent program 200 tagja közé. Az ötnapos…

tovább

hír

Két felvonásban rendezik meg a 71. Berlini Filmfesztivált

A koronavírus-világjárvány miatt átszervezik és február helyett nyáron tartják meg a Berlinalét, a világ legnagyobb filmes közönségfesztiválját.

tovább

hír

Két magyar filmet hívtak meg a Berlinale versenyprogramjába

Kihirdették a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nagy presztizsű versenyprogramját, és két magyar film is szerepel benne. Nagy Dénes bemutatkozó…

tovább

hír

Enyedi Ildikó a Berlini Filmfesztivál zsűrijében

A 71. Berlinale nemzetközi zsűrijében idén az elmúlt évek Arany Medvét nyert alkotói foglalnak helyet, így köztük van Enyedi Ildikó is, aki 2017-ben…

tovább
az összes dosszié

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Minél többet intézkedni, elkapni, behozni.

Serpico

Oszd meg! Az összes idézet