Elfogy a levegő

Az év egyik legnagyobb nemzetközi karrierjét befutó magyar filmje, Torontóban debütált, azóta sorra hozza el a díjakat különböző fesztiválokról. A megtörtént eseményekből kiinduló dráma főszereplője egy irodalomtanár, aki egyre nagyobb bajba kerül, miután az órán egy olyan filmet ajánlott, ami bemutatja a két XIX. századi francia költő, Arthur Rimbaud és Paul Verlaine testi-lelki kapcsolatát.

magazin

Krasznahorkai Ágnes: Hozzá kellett szoknom az intézményes tanrendhez

Halász Pétertől tanult színészetet, majd tíz évnyi kitérő után drámapedagógiával kezdett foglalkozni. Több kisebb filmes felbukkanás után egyszerre…

tovább

magazin

Méhkasba nyúl, aki kiáll magáért egy kisvárosi iskolában

Moldovai Katalin elsőfilmje, az Elfogy a levegő markáns atmoszférájával hűen tükrözi a társadalmi ellentétektől terhelt iskolai közeg bénult…

tovább

magazin

„Ebben a hivatásban nem tudsz nem küzdeni" – Az Elfogy a levegő stábja Torontóban

A 48. Torontói Nemzetközi Filmfesztivál programjában debütált Moldovai Katalin első nagyjátékfilmje, az Elfogy a levegő. A nívós fesztiválon való…

tovább

hír

Arrasban és Thesszalonikiben is díjazták az Elfogy a levegőt

A görög Thesszaloniki Nemzetközi Filmfesztiválon Sándor Soma az Elfogy a levegőben nyújtott alakításáért a legjobb színész díját nyerte, Moldovai…

tovább

magazin

Érettségi után mindig az volt az utolsó kérésem, hogy kételkedjetek

Több párhuzamot is fel lehet fedezni az Elfogy a levegő tanárnője, Ana és a Tanítanék Mozgalom alapítója, Törley Katalin között. Mindketten a szabad…

tovább

hír

Három díjat nyert Moldovai Katalin filmje Varsóban

Sikerrel zárult az Elfogy a levegő európai bemutatkozása, kategóriája fődíját vitte el, és a filmkritikusok tetszését is elnyerte.

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Szeretik, ha szaxizom. Ahogy szaxizom.

Üvegtigris

Oszd meg! Az összes idézet