magazin
Két dokumentumfilmben is anyák karoltak fel balsorsú gyerekeket a Verzión: Mészáros Márta és az Aurora Borealis - Északi fényt íróként jegyző Pataki…
továbbmagazin
Apák múltjának és fiúk jelenének összefonódása, háború elől menekülő családok, katonai egyenruhás általános iskolások, polgárokat meghackelő…
továbbmagazin
A budaörsi Primanima Fesztivál az elmúlt hat esztendőben a nemzetközi elsőfilmes animációk egyik legelismertebb fórumává nőtte ki magát. Mi is…
továbbmagazin
Rendhagyó restrospektív fesztivált rendezett idén először a Filmarchívum, és reméljük, nem utoljára. A három napos vetítéssorozat valóságos…
továbbmagazin
Immár negyedik alkalommal adott otthont a budai Átrium színház a Metropolitan Egyetem animáció szakának éves diplomafilm vetítése számára. Az…
továbbmagazin
A nemzetközi filmszemlén láttuk az év botrányfilmjeként elkönyvelt thrillert, Sundance-kedvenc tisztelgést a modern építészet iránt, angol vidéki…
továbbmagazin
Óbégató sógorok, táncoló talpak, árva kis rókák és a világot meghódító pesti zsidó humor: a CineFest filmtörténeti sorozata, a CineClassics ismét…
továbbmagazin
A CineFest első hétvégéjén láttunk filmet az utóbbi évek talán legszexibb mozija, a Bigger Splash rendezőjétől, megnéztük az apjává transzformálódni…
továbbmagazin
Mundruczó Kornél megnyerte a Sitges-i fesztivált a Jupiter Holdjával, de számunkra nem csak ettől emlékezetes a katalán zsánerfilmes szemle. Láttunk…
továbbmagazin
Vince Vaughn által okozott jajgatástól volt hangos katalóniai fesztiválozásunk első fele: a színész személyesen is elkísérte a fesztiválra eddigi…
továbbmagazin
Bár az animációt sokan kizárólag gyereknek szóló műfajként könyvelik el, az ilyesfajta általánosítás messze áll az igazságtól. Az animációs…
továbbmagazin
Tűző nap ellen a legjobb megoldás: behúzódni a moziba, rajzfilmeket nézni! Folytatódott a 13. KAFF Kecsekméten és megismerhettük a díjazottakat is.
továbbmagazin
Erős magyar kisfilmes mezőnnyel, perzsa rajzfilmekkel és Dargay Attila életműve előtti tisztelgéssel startolt a 13. Kecskeméti Animációs…
továbbmagazin
Az alábbiakban az 5. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál és a Filmhu közös kritikaíró pályázatának győztes írását közöljük, még egyszer…
továbbmagazin
Az egyik leghíresebb német rendező 17 év után tért vissza a berlini versenyprogramba, bemutatták Török Ferenc új rendezését, és láttunk két igazán…
továbbmagazin
Az idei berlini versenyszekció továbbra is adós remekbe szabott művekkel, de a Berlinale Classics sorozat és egy latin-amerikai alkotás sokszorosan…
továbbmagazin
Változatos felhozatalt láttunk szombaton Berlinben: brit életrajzi filmet egy olasz művészről, a munkásosztály jelenkori problémáival foglalkozó…
továbbmagazin
Egzotikus bogarak, megszállott sakkedző, képzeletbeli barátok, szárnyak nélküli repülők, magányos özvegyek, felborult hétköznapok, lehetetlent nem…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié