magazin
Két dokumentumfilmben is anyák karoltak fel balsorsú gyerekeket a Verzión: Mészáros Márta és az Aurora Borealis - Északi fényt íróként jegyző Pataki…
továbbmagazin
Apák múltjának és fiúk jelenének összefonódása, háború elől menekülő családok, katonai egyenruhás általános iskolások, polgárokat meghackelő…
továbbmagazin
A budaörsi Primanima Fesztivál az elmúlt hat esztendőben a nemzetközi elsőfilmes animációk egyik legelismertebb fórumává nőtte ki magát. Mi is…
továbbmagazin
Rendhagyó restrospektív fesztivált rendezett idén először a Filmarchívum, és reméljük, nem utoljára. A három napos vetítéssorozat valóságos…
továbbmagazin
Immár negyedik alkalommal adott otthont a budai Átrium színház a Metropolitan Egyetem animáció szakának éves diplomafilm vetítése számára. Az…
továbbmagazin
A nemzetközi filmszemlén láttuk az év botrányfilmjeként elkönyvelt thrillert, Sundance-kedvenc tisztelgést a modern építészet iránt, angol vidéki…
továbbmagazin
Óbégató sógorok, táncoló talpak, árva kis rókák és a világot meghódító pesti zsidó humor: a CineFest filmtörténeti sorozata, a CineClassics ismét…
továbbmagazin
A CineFest első hétvégéjén láttunk filmet az utóbbi évek talán legszexibb mozija, a Bigger Splash rendezőjétől, megnéztük az apjává transzformálódni…
továbbmagazin
Mundruczó Kornél megnyerte a Sitges-i fesztivált a Jupiter Holdjával, de számunkra nem csak ettől emlékezetes a katalán zsánerfilmes szemle. Láttunk…
továbbmagazin
Vince Vaughn által okozott jajgatástól volt hangos katalóniai fesztiválozásunk első fele: a színész személyesen is elkísérte a fesztiválra eddigi…
továbbmagazin
Bár az animációt sokan kizárólag gyereknek szóló műfajként könyvelik el, az ilyesfajta általánosítás messze áll az igazságtól. Az animációs…
továbbmagazin
Tűző nap ellen a legjobb megoldás: behúzódni a moziba, rajzfilmeket nézni! Folytatódott a 13. KAFF Kecsekméten és megismerhettük a díjazottakat is.
továbbmagazin
Erős magyar kisfilmes mezőnnyel, perzsa rajzfilmekkel és Dargay Attila életműve előtti tisztelgéssel startolt a 13. Kecskeméti Animációs…
továbbmagazin
Az alábbiakban az 5. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál és a Filmhu közös kritikaíró pályázatának győztes írását közöljük, még egyszer…
továbbmagazin
Az egyik leghíresebb német rendező 17 év után tért vissza a berlini versenyprogramba, bemutatták Török Ferenc új rendezését, és láttunk két igazán…
továbbmagazin
Az idei berlini versenyszekció továbbra is adós remekbe szabott művekkel, de a Berlinale Classics sorozat és egy latin-amerikai alkotás sokszorosan…
továbbmagazin
Változatos felhozatalt láttunk szombaton Berlinben: brit életrajzi filmet egy olasz művészről, a munkásosztály jelenkori problémáival foglalkozó…
továbbmagazin
Egzotikus bogarak, megszállott sakkedző, képzeletbeli barátok, szárnyak nélküli repülők, magányos özvegyek, felborult hétköznapok, lehetetlent nem…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéEnzo / A nagy kékség