magazin
Szilágyi Zsófia második nagyjátékfilmje a 2018-as Egy nap című debütáláshoz hasonlóan a magyar középosztálybeli nők helyzetével foglalkozik. A…
továbbmagazin
Nem szokványos módon találta meg Szilágyi Zsófia az új filmje főszereplőit: Jóvári Csenge látványtervezőként, Konrád Zsuzsi pedig location scoutként…
továbbvideó
A tavalyi évhez hasonlóan idén is bemutatkozott magyar film a fiatal alkotók számára lehetőséget nyújtó Biennale College Cinema keretein belül.…
továbbhír
Szeptember 14-én átadták a jubileumi, 20. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál díjait. A norvég Szerethető három díjat nyert, de elismerték…
továbbvideó
Megérkezett az előzetes Szilágyi Zsófia Velencében bemutatkozó új filmjéhez. A Január 2. az Egy nap rendezőjének második nagyjátékfilmje,…
továbbhír
Szilágyi Zsófia, az Egy nap rendezőjének új filmje a 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, a Biennale College Cinema szekcióban mutatkozik be. A…
továbbhír
Évek óta vártuk, mikor jön és mi lesz az Egy nap rendezőjének új filmje. Szilágyi Zsófia Január 2 című filmtervének részletei mellé rögtön itt a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié