podcast
Aki a nyár, vagy egyenesen a nyolcvanas évek után nosztalgiázna, már ezen a héten megteheti a mozikban, ha megnézi az ősz legszínesebb magyar…
továbbmagazin
Tiszeker Dániel és Lévai Balázs visszatértek a Balatonhoz, ahol egy önmagukat nyugatnémet turistáknak kiadó magyar család fordulatos vakációjáról…
továbbmagazin
Egy hegymászó tragédiája, titokzatos prágai robbanások, Balatonnál kamuzó család és egy gyermekéről lemondó lányanya - a szeptember 9-én induló…
továbbmagazin
A badacsonyi lejtőkön vigadnak a Liliomfi hősei és az Együtt kezdtük násznépe. A Balaton már 120 éve mozgatja a filmesek fantáziáját, hiszen nem…
továbbvideó
Kijött a végső, egyben leghosszabb előzetes a Nyugati nyaralás című vígjátékhoz. Tiszeker Dániel és Lévai Balázs 80-as években játszódó filmje egy…
továbbvideó
A 80-as évek derekán nyugati nyaralásra készül, végül a Balaton partján köt ki egy négytagú család a Nagykarácsony alkotóinak új filmjében.…
továbbmagazin
Mit kezd magával egy család a 80-as években, ha nem engedik el őket a nyugatra nyaralni? Természetesen levonul a Balaton-partra, hogy gazdag német…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié