Primanima 2017

Október 18. és 21. között immár hatodik alkalommal kerül sor a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztiválra Budaörsön, melynek keretében diákok és a fiatal, pályakezdő alkotók filmjei mutatkoznak be. A négynapos fesztiválra 56 országból több mint 500 nevezés érkezett, amelyből az előzsűri végül 66 rövidfilmet, továbbá 34 gyerekfilmet választott ki, amelyek a Primanima díjaiért szállnak versenybe.

hír

Tabudöntögető animációk taroltak a Primanimán

Szombaton véget ért a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál, ahol idén a zsűri a formabontó és tabudöntögető filmeket díjazta. A…

tovább

magazin

Primanima 2017: Elsőfilmes rajzfilmcsodák kavalkádja

A budaörsi Primanima Fesztivál az elmúlt hat esztendőben a nemzetközi elsőfilmes animációk egyik legelismertebb fórumává nőtte ki magát. Mi is…

tovább

hír

Magyar szuperhősfilmet mutattak be a Primanimán

Elkezdődött a 6. Primanima Nemzetközi Animációs Fesztivál, melyen elsőfilmes rendezők és filmes egyetemek vizsga-, illetve diplomamunkái…

tovább

hír

Nemzetközi stop-motion animációs műhely a Primanimán

Az idei Primanima fesztiválon az elismert animációsfilm-rendezőpáros, Vácz Péter (Nyuszi és Őz) és Joseph Wallace (Dear John) fog egyedülálló,…

tovább

hír

Egy hét múlva Primanima

Hatodik alkalommal rendezik meg a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivált október 18. és 21. között Budaörsön. A négynapos fesztiválon…

tovább

magazin

Patrovits Tamás: „Nálunk nincs egyetlen mester”

Animációs rendező, oktató, a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál társalapítója és a budaörsi Illyés Akadémia animációs szakának…

tovább
az összes dosszié

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
-Uram, uram, segíthetek?
-Valóban segíteni akar, hölgyem?
-Nem, általában nem, de azt mondták, jól áll nekem a kérdés.

1

Oszd meg! Az összes idézet