Szia, Életem!

Rohonyi Gábor és Vékes Csaba új vígjátékában egy cinikus, leszerepelt írót ér váratlan meglepetés, amikor nyakába szakad a felelősség még soha nem látott, hatéves kisfia képében. A Szia, Életem! a távolból még cuki családi filmnek is tűnhet, valójában nem túl gyerekbarát, inkább a megfáradt szülőknek kedvez.

magazin

A frusztrált magyar apák védőszentje lett Thuróczy Szabolcs

Rohonyi Gábor és Vékes Csaba új vígjátékában egy cinikus, leszerepelt írót ér váratlan meglepetés, amikor nyakába szakad a felelősség még soha nem…

tovább

videó

Családi káosz és erdei mese váltakozik a Szia Életem! végső előzetesében

Úgy tűnik, hogy a levitézlett író a karrierjétől, a nyugalomtól és a csajozástól is végleg elköszönhet, miután beköltözik hozzá a soha nem látott…

tovább

videó

Thuróczy Szabolcsra rászakad az apaság az új magyar romkom előzetesében

A Szia, életem! című filmben Thuróczy Szabolcs bohém írófigurája küzd az örök ifjúság csábításával, az apaság emberfelettinek tűnő terhével, és az…

tovább

magazin

Ha nincs gyerek a filmben, akkor is vinni kéne a forgatásra

Thuróczy Szabolcsnak a hirtelen jött apasággal kell megbirkóznia, Kovács Patrícia meg bőrszerkóban olvas mesét egy hatéves kisfiúnak. Vékes Csaba és…

tovább

hír

Az ihlethiányos írón csak a fia fantáziája segíthet

A népszerű, de ihlethiányos író és sosem látott kisfiának nem várt találkozásáról szóló vígjáték, a Szia, életem! forgatása a napokban kezdődik. A…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Eltűnt az óceán. Közelebb kerültünk Kínához.

2012

Oszd meg! Az összes idézet