magazin
Molnár Áron az év egyik legjobban várt hazai filmje, a Toxikoma főszereplőjeként a drogfüggőséggel küszködő Szabó Győző bőrébe bújik. Herendi Gábor…
továbbmagazin
Ellátogattunk Herendi Gábor új filmjének felvételére, ahol a rendezőtől megtudhattuk, milyen filmre vinni Szabó Győző drogvallomásait. A főszereplőt…
továbbvideó
Megérkezett az első kedvcsináló előzetes Herendi Gábor új filmjéhez, amelyben ízelítőt kaphatunk abból, mi vár a drogfüggéségét kezeltetni akaró…
továbbvideó
Szeptember 2-án hosszú idő után végre előkerül a dobozból és moziban láthatjuk Herendi Gábor Toxikoma című filmjét. Új előzetesben nézhetünk bele…
továbbhír
A Toxikoma premierjét elnapolták, egy videoklippel viszont jelentkeztek Szabó Győző azonos című könyvéből készült dráma alkotói. Molnár Áron nagy…
továbbvideó
Új videóklip érkezett Herendi Gábor rendezésében a Toxikomához. Hrutka Róbert Kitaszítva című szerzeményét Nagy Bettina adja elő.
továbbmagazin
Elindult az első Magyar Mozgókép Fesztivál, a négynapos, nagyszabású filmünnep, amely felvonultatja az év legjobban várt magyar filmjeit és a…
továbbhír
A héten indul Szabó Győző azonos című önéletrajzi írásán alapuló mozifilm, a Toxikoma forgatása. Szabó Győzőt Molnár Áron, Csernus Imrét Bányai…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié