2010. 11. 04.

Porcukor - Schwechtje Mihály - Nagy Bálint diplomafilmje

Schwechtje Mihály rendező, Nagy Bálin operatőr, Makk Lili vágó és Pótári József hangmérnök ezzel a filmmel diplomázott a Színház és Filmművészeti Egyetemen. A főszereplő: Polgár Csaba

hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

A Magyar Film Napja 2025

1901. április 30-án mutatták be az első magyar filmet, A Táncz című alkotást. A Magyar Film Napját idén is több mint 20 tévécsatorna, a mozihálózatok és a streamingplatformok ünneplik egy héten át programsorozattal.

Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #2: Egymásra nézve

Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #1: Egy erkölcsös éjszaka

Így ünnepli idén a magyar filmeket az Uránia

a teljes dosszié

Annecy 2025

Magyarország lesz 2025 júniusában a Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díszvendége. A nagy presztízsű rendezvény a magyar animáció előtt tiszteleg, bemutatva Magyarország animációs filmiparát, alkotóit, stúdiót és iskoláit.

Filmgyár podcast #28: Magyar díszvendégség az Annecy Fesztiválon

A nap, amikor a magyar animációsok legmerészebb álmai versengtek egymással

Elárasztják a magyar animációs alkotók az Annecy Fesztivált

a teljes dosszié

Hunyadi

Minden idők legdrágább magyar sorozata, a Hunyadi egy 10 részes dráma, amely a híres magyar hadvezér, Hunyadi János életét, sorsfordító csatáit és magánéletének fordulópontjait meséli el. A sorozat emellett nemcsak Magyarország, hanem Európa korabeli hatalmi viszonyait, politikai csatározásait is igyekszik bemutatni.

Filmgyár podcast #27: A Hunyadi írószobája

Kádár L. Gellért: Úgy éreztem, hogy Hunyadi bennem van

Vérontás, árulás és bujaság hajtja előre a magyar történelmet

a teljes dosszié

MOZ.GO 2025

2025. június 18. és 21. között Veszprém, Balatonfüred és Balatonalmádi ad otthont az idei MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztiválnak.

Közel 200 nevezés érkezett az idei MOZ.GO-ra

A Semmelweis lett a legjobb film a MOZ.GO-n

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Első törvény: a jó gengszter nem locsog, hanem cselekszik.

Macskafogó

Oszd meg! Az összes idézet