"Tünde ügyvédjétől egy tárgyalás után kaptam meg a kéziratot. - mesélte a kezdeti eseményekről a Jadviga párnája rendezője, Deák Krisztina. - Fordulatos, megrázó történet: az eredeti események dramaturgiája olyan, mint egy jó amerikai filmé, és attól érdekes, hogy Magyarországon ez így megtörténhetett. Megmutattam barátaimnak, filmeseknek, irodalmároknak, szerkesztőknek, és tehetséges írásnak tartották. A Whiskys is írt –mondták kezdetben -, de aztán észrevették, hogy ez nem egy bűnügyi thriller. Ez egy 15 éves lány története, aki pechére rossz útra sodródott és a tehetségét a bűnözésben élte ki. A Magvető kiadó jelentette meg a regényt, Miskolci Bonnie és Clyde címen. Később a Bródy Sándor Alapítvány az év öt legjobb első kötetes írója közé választotta Novák Tündét, aki - igaz csak hangfelvételről - részt vett a Műcsarnokban ebből az alkalomból rendezett felolvasáson. Úgy dolgozom a történeten, mint akármilyen más irodalmi alapanyagon."

Az igazi történet 1995-ben Nyíregyházán egy 27,5 millió forintos bankrablással kezdődött. Tünde szerelme, Fekete László ugyanis biztonsági őrként dolgozott a pénzintézetben. Szerelmükről, az éveken át tartó bűntettekről, az utánuk folyó hajszáról Tünde már a megfigyelés alatt, 2001-ben egy budapesti Elmegyógyintézetben írta meg a könyvet, miután a fiú – aki elfogásuk előtt életveszélyesen megsebesített egy rendőrt – előzetes letartóztatása idején öngyilkos lett a cellájában. A lányt idén októberben 11 év fegyházbüntetésre ítélte a Legfelsőbb Bíróság.

A naplót a rendező, Esztergályos Krisztinával írja filmre. „A forgatókönyv több pályázaton, workshopon, úgynevezett forgatókönyv fejlesztési tréningen vett részt, például az Európai Unió Média programja által támogatott SOURCES 2-on és a Mediterranean Film Institute 2002-on. A forgatókönyvet támogatta az NKA, és a film kapott előkészítési támogatást az MMK-tól is.

Miközben Tünde hatodmagával egy cellában tölti börtönbüntetését, megkezdődtek a film előkészületei: a színészválogatásnál tartanak, most készülnek a próbafelvételek. „A 15 éves lány szerepére egy 15 éves lányt keresünk – mondta a rendező -, hiszen, hogy egy film milyen lesz, az eldől már a szereplők kiválasztásánál. Talán a jó forgatókönyv után, ez a legfontosabb a filmkészítésben. Olyan lányt keresünk, aki már nem gyerek és  még nem nő. A huszonéves Fekete László szerepére már könnyebben találunk szereplőt: egy felnőtt színészt.”

„Miskolcon érdemes forgatni. Ott történt, ott íródott – mondta a helyszínről Deák Krisztina, majd hozzátette - A forgatás kora tavasszal kezdődik, de a szilveszteri jelenetet most szilveszterkor szeretnék felvenni.” Garami Gábor, a film producere elmondta, azért is szeretnének már télen forgatni, hogy a 2004-es Magyar Filmszemlén megtarthassák a film bemutatóját.

A 35 mm-es filmre rögzített, egy évet felölelő történet a rendezői szándék szerint játékfilm lesz, fikció, de „feltétlen izgalma és érdekessége, hogy mindez megtörtént itt és most. A szerelmi történet keveredik a bűnügyi történettel, a kommerszfilm és a művészfilm határait tágítva és összekeverve.”

A film operatőre Máthé Tibor lesz, a gyártó a CINEMA-Film Kft.