A Magyar Mozgókép Közalapítvány Népszerű-Tudományos Film Szakkollégiuma PÁLYÁZATOT hirdet a 2001. évre népszerű-tudományos filmtervek benyújtására az alábbi feltételek szerint:

A pályázatok alapja bármilyen népszerű-tudományos téma lehet. Alapvető követelmény azonban, hogy az alkotások korszerű tudományos-kulturális ismereteket közvetítsenek, és a modern tudományos világképen alapuló kritikus gondolkodásmódot népszerűsítsék a társadalomban egyre inkább terjedő irracionalizmus helyett.

Népszerű-tudományos filmtervre minden esetben forgatókönyv és szakanyag benyújtásával lehet pályázni. A pályázatok elbírálásánál a kollégium előnyben részesíti a mai aktuális, közérdeklődésre számot tartó témák feldolgozását.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

1. a film rendezőjének, írójának, szakértő/i/nek és a produkciót esetleg támogató szakértő intézménynek, a film operatőrének, gyártásvezetőjének és/vagy producerének nevét és szakmai életrajzát /curriculum vitae/,

2. a film gyártására vállalkozó cég adatait /cégbejegyzés száma, vezetőjének neve, bankszámlaszám, cím, stb./, valamint a cég eddigi filmszakmai tevékenységének ismertetését, és az általa gyártott filmek forgalmazási adatait.

3. Ugyancsak mellékelni kell a cég nyilatkozatát arról, hogy a film gyártására vállalkozik, ill. a szerző és a producer megállapodását arról, hogy esetleges szerződésbontás esetén melyik felet milyen jogok illetik meg.

4. Fel kell tüntetni a film tervezett hosszát, limitköltségvetését, az esetleges bel- és külföldi koprodukciós partnerek hozzájárulásának mértékét, /csatolni kell az erre vonatkozó szándéknyilatkozatokat/, a kül- és belföldi gyártás arányát, a koprodukciós partnerek igényét /forgalmazási jogok, stb./, a Közalapítványtól igényelt összeget, a Közalapítványon kívüli forrásokat, s azok nagyságát, nyilatkozatot arról, hogy az MMK mely más kuratóriumához nyújtott be még pályázatot.

5. A film bármilyen professzionális minőségű, általánosan használt hordozóanyagra készülhet; alapvető feltétel, hogy legalább televíziós sugárzásra alkalmas legyen.

6. Meg kell jelölni a film hasznosítási területeire /tv, oktatás/ vonatkozó elképzeléseket, s ha már vannak szándéknyilatkozatok, azok másolatát kérjük mellékelni.

7. A pályázathoz csatolni kell az alkotó előző két évben - MMK támogatással - készült filmjének (filmjeinek) forgalmazási ill. bemutatási adatait.

8. A pályázónak kötelezettséget kell vállalnia arra, hogy a Közalapítvány előírásait, továbbá a magyar jogszabályokat betartja.

9. Bármely személy, gazdálkodó vagy más szervezet, aki /amely/ megszegné a Közalapítvánnyal szemben vállalt kötelezettségeit, mindaddig semmiféle MMK-tól származó támogatásra nem pályázhat, amíg a jogszerű állapotot helyre nem állították. A szerződésszegő személy vagy szervezet - az ügy súlyosságától függően - a már kapott támogatás teljes visszafizetésére is kötelezhető.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a kollégium által megítélt összeg csak abban az esetben folyósítható, ha az előző pályázati időszakban támogatott filmet az alkotó befejezte, a produkció záró adatlapját és az alkotást 2 példányban (VHS kazettán) leadta.

Az elnyert pénz kizárólag a pályázat tárgyát képező alkotásra fordítható. A pályázaton elnyert pénz más cégnek tovább nem adható.

A fel nem osztható un. működési költségekre az MMK által nyújtott támogatás max. 8%-a számolható el.

A kollégium által megítélt támogatás az értesítéstől számítva 9 hónapig érvényes, és indokolt esetben 3 hónappal hosszabbítható meg.

A pályázatok benyújtásának és elbírálásának menete:

1. A 2001-es terveket évente egyszer bírálja el a szakkollégium.
A beadási határidő: 2001. május 3. 14 óra. A pályázatokat 6 példányban kell benyújtani a Magyar Mozgókép Közalapítvány Titkárságán /1068 Budapest, Városligeti fasor 38. II. 43./

A pályázat csak kitöltött adatlappal együtt érvényes!

A pályázati kiírás feltételeit nem teljesítő, hiányos és határidő után érkezett pályázatokkal a szakkollégium nem foglalkozik!

Az MMK Kuratóriumának döntése után - a rendelkezésére álló összeg ismeretében - a Szakkollégium dönt a pályázatokról és erről írásban értesíti a pályázókat. A szakkollégium által megítélt összeg folyósítására csak a szerződés megkötése után kerül sor.

A kollégium fenntartja magának a jogot, - ha az évközi megtakarítások, illetve a források esetleges bővülése ezt lehetővé teszi - hogy új pályázatot írjon ki. Ennek hiányában év közben benyújtott támogatási kérelmekkel nem áll módjában foglalkozni.

Budapest, 2001 március


dr. Bencze Gyula s.k.

a Népszerű-Tudományos Film Szakkollégium
elnöke