A szövetség közgyűlése előző nap tárgyalt az MMK "működési rendellenességeiről" és az alapítvány tevékenységében tapasztalt "törvénytelenségekről".
"A szövetség megállapította, hogy az MMK működése tartósan és számos vonatkozásban ellentétes a filmtörvénnyel és az alapítvány reformja elmaradt" - tartalmazza az MTI-hez Kálomista Gábor, a szövetség tagja által eljuttatott közlemény.
Az állásfoglalás szerint a szövetség "külön felhívja a figyelmet az MMK legutóbbi játékfilmes pályázatának elbírálása során tapasztalt visszásságokra és felkéri az MMK ellenôrzô bizottságát, tegye meg a további szükséges lépéseket a törvényesség betartása érdekében".
A produceri tömörülés tagjai megbízták a szövetség elnökségét, készítsen részletes jelentést és javaslatot a kormánynak és a parlamentnek: milyen lehetôségek vannak a törvénytelenségek megszüntetésére és a filmgyártás azon problémáinak orvoslására, amelyek "kifejezetten az MMK diszfunkcionális működése miatt keletkeztek".
Mint Kálomista Gábor az MTI-nek hangsúlyozta: az állásfoglalást a közgyűlés ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el.
Sipos Áron, a Magyar Producerek Szövetségének elnöke, miután tudomást szerzett arról, hogy Kálomista Gábor a szövetség nevében közleményt küldött az MTI-nek, úgy nyilatkozott: új, "jóváhagyott verzió" készül, ez azonban késő délutánig nem érkezett meg. folytatás
A Magyar Producerek Szövetségének Közleménye
A Magyar Producerek Szövetsége 2005. április 27.-én megtartott közgyûlésén állást foglalt, a Magyar Mozgókép Közalapítvány mûködési rendellenességeivel és az Alapítvány tevékenységében tapasztalt törvénytelenségekkel összefüggô kérdésekben.
A Szövetség megállapította, hogy az MMKA mûködése tartósan és számos vonatkozásban ellentétes a Filmtörvénnyel és az Alapítvány reformja elmaradt.
Az MPSZ külön felhívja a figyelmet az MMKA legutóbbi játékfilmes pályázatának elbírálása során tapasztalt visszásságokra és felkéri az MMKA Ellenôrzô bizottságát, tegye meg a további szükséges lépéseket a törvényesség betartása érdekében.
Az MPSZ tagjai megbízták a Szövetség elnökségét, készítsen részletes jelentést és javaslatot a kormány és a parlament számára arról, milyen lehetôségek vannak a jelenlegi törvénytelenségek megszüntetésére, a filmgyártás azon problémáinak orvoslására, amelyek kifejezetten az MMKA diszfunkcionális mûködése miatt keletkeztek.
Az elnökség a közgyûléstôl két hetet kapott az ajánlatok kidolgozására.
Az állásfoglalást a közgyûlés ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el.
Magyar Producerek Szövetsége
Budapest, 2005. április 27.