A július közepén 54. alkalommal megrendezett Montecatini Nemzetközi Rövidfilmfesztivál zsűrije a Slukk "Ezüst Kócsag" (Airone d'argento) díját így indokolta: "egy nagy színészi alakításon keresztül ábrázolt egyetemes történet megjelenítéséért." A 33. Filmszemle programjából kizsűrizett Slukk az itthoni fesztiválokon is jól szerepelt, többek között az OFF Rövidfilm fõdíját kapta, valamint a Budapesti és az Országos Független Filmszemlén is előkelő helyen végzett.

Azóta több külföldi fesztiválon szerepelt már, de ilyen jelentős díjat még nem kapott. Légvári Dániel a filmhunak elmondta, hogy a kapott díj után meghívás érkezett egy másik olasz fesztiválra is.

Légvári Dániel 18 éves kora óta foglalkozik filmezéssel. Azt is megtudtuk tőle, hogy középiskolában egy osztályba járt Végh Zsolttal, Nagy Ervinnel és Erdélyi Mátyás operatőrrel. Így már a Szegény Peti nagymamája óta együtt dolgozott a Kálmánchelyi-Végh csapattal, legutóbb a Libiomfiban pedig asszisztensi feladatokat látott el. A közeljövőben Rómában fog tanulni: egy filmes magániskolába vették fel, ahol a Slukk új díjának köszönhetően kedvezményeket is kap a tanulmányi költségekből, emellett pedig a római egyetem egy tévés kurzusát is látogatni fogja.

A Slukk egy, a kamerába tekintő cigarettázó férfi sorsának rövid, haikuszerű bemutatása. A megviselt arcon lejátszódó történések minden kommentár nélkül, lényegretörően ábrázolják egy ember saját végzetével szembenéző létélményét. Légvári elmondta, hogy a film szereplője, Bars József a szomszédja: egyébként profi és nagyon tehetséges színész, azonban szinte
kezelhetetlen személyiség. Régóta gondolkodott azon, hogy filmet forgat a férfi életéről, és ennek kapcsán sokat beszélgettek. Végül a Slukk úgy született, hogy Légvári bizonyos, életével, személyes élményével kapcsolatos "hívószavakat" kiabált a színésznek. A filmben azokat a reakciókat láthatjuk, amelyek Bars József arcán ezeket hallva lejátszódott.

A nem mindennapi színészvezetés eredményeként - a 16 éves nézőtől a nagymamáig - a világon mindenhol megértik a Slukkot, meséli a fiatal rendező. Új filmterveit is úgy szeretné megvalósítani, hogy a kultúrák különbözőségei ellenére kialakítson egy közös vizuális nyelvet.