2023. 12. 13. filmhu

A Sundance Filmfesztiválon folytatja hódító útját a 27

Buda Flóra Anna filmje a jubileumát ünneplő fesztiválon versenyez

Az USA legnagyobb függetlenfilm fesztiválja, a Sundance válogatta be versenyprogramjába Buda Flóra Anna animációját. Az Arany Pálmával kitüntetett 27 kilenc másik nemzetközi animációval került a rangos seregszemle szelekciójába.

A jubileumi 40. Sundance tegnap jelentette be rövidfilmes programját. Idén rekordszámú nevezés érkezett a szekcióba, 12 098-n szerettek volna rövidfilmjükkel részt venni a fesztiválon, az szelekció után végül huszonkét ország képviselteti magát ötvenhárom rövidfilmmel - olvashatjuk a Variety oldalán, ahol elérhető a teljes versenyprogram.

Buda Flóra Anna munkája, amely kilenc másik rövid animációval mérettetik meg, a szekcióban lesz több amerikai alkotás, de akad kanadai, némi, brazil, lengyel, svájci és észt alkotás is. De a 27 már eddig is elképesztő sikersorozatot produkált: májusban a 76. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon a rövidfilmek versenyében elnyerte az Arany Pálmát, júniusban az Annecy Kristályt érdemelte ki a 47. Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon, a budapesti 11. Friss Hús fesztiválon megkapta a legjobb magyar animációs filmnek járó elismerést, Szarajevóban is a legjobb rövidfilm lett, és jelölték az Európai Filmdíjra is.

 

A fesztivált az év elején, 2024. január 18. és 28. között rendezik meg a Utah állambeli Park Cityben és Salt Lake Cityben, azonban január 25. és 28. között online is elérhetőek lesznek filmválogatások. Akár csak számos más fesztivál, az elmúlt években a Sundance is küzdött a világjárvány okozta nehézségekkel, ezért 2021-bem és 2022-ben kénytelen voltak online megrendezni az eseményt.

Interjúnk a rendezővel a Cannes-i díj előtt

Buda Flóra Anna: Egy pornóra adaptált fakó bűnügyi tévéfilm hangulatát akartam megidézni

A 27 című animációs film, ami egy fiatal felnőtt történetét meséli el, aki még a szüleivel és öccsével él, és a szűkös lakásból a szexuális fantáziáiba menekül. Buda Flóra Anna rendezővel beszélgettünk a film alapötletéről és személyes vonatkozásairól, és persze arról, hogyan tudta meg, hogy a 27 bekerült a legfontosabb európai filmfesztivál, Cannes-ban megrendezett seregszemle programjába.

 


 

Még több magazin

magazin

A rap a legjobb fegyver a szabadságért vívott küzdelemben

Kritika a Kneecap című filmről

Nyelvében él a nemzet. Ha hallanák a Széchenyi Istvánnak tulajdonított szállóigét, minden bizonnyal azonosulnának vele a Kneecap nevű belfasti…

tovább

magazin

Fazakas Péter: Öröm volt hallgatni, ahogy áradnak a régi emlékek, történetek

Interjú a Ma este gyilkolunk rendezőjével

A Ma este gyilkolunk egy színészotthonban játszódik, ahol rejtélyes gyilkosság történik, főszerepben Kern Andrással. A film rendezőjével, A játszmát…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A folyamatos beszéd nem feltétlenül kommunikáció.

Egy makulátlan elme örök ragyogása

Oszd meg! Az összes idézet