Megnézhetik az érdeklődők Hajdu Szabolcs easternjét, a Délibábot is, a magyar pusztán játszódó film egy afrikai futballista történetét meséli el, akinek menekülnie kell a hatóságok elől egy eladott mérkőzés után. Műsorra kerül Pálfi György legújabb munkája, a Mindörökké, a jövőben, egy militarizált magyar faluban játszódik. A film bemutatójának különös hangsúlyt adott, hogy épp az ukrán–orosz háború kezdetén jelent meg a hazai mozikban.
Hajdu Szabolcs: Délibáb
A dokumentumfilmes szekcióban, ritkán vetített munkákat tekinthetnek meg az érdeklődők. Látható lesz Csillag Ádám Dunaszaurusz című 1988-as alkotása, ami a bős-nagymarosi vízlépcső körüli vitát, a hatalmas beruházással kapcsolatos tényeket, problémákat és ellentmondásokat mutatja be – a környezetvédelmi kérdést társadalmi és politikai közegbe ágyazva. Műsoron lesz Forgács Péter két filmje: a 2001-es Bibó Breviárium a XX. század egyik legnagyobb magyar politikai gondolkodójának, Bibó Istvánnak máig érvényes gondolatait és nézeteit hozza közel a nézőhöz, a Kemény György 80. a grafikusművész 80. születésnapjára készült 2016-ban.
A fesztiválon bemutatkoznak a Freeszfe filmes hallgatói is. A Best of Freeszfe programban tizennégy filmrendező, filmoperatőr és televíziós műsorkészítő vizsgafilmjét vetítik. A filmek rendezői: Elek Judit, Farkas Áron, Farkas Marcell, Forrás Anna, Kajlik Eszter, Karácsony Péter, Ladányi Jakob, Márton Dorottya, Olasz Renátó, Rudolf Olivér, Székely Szabolcs, Török Marcell, Varga Gábor, Vermes Dorka. A színházi programról a Freeszemle hivatalos oldalán lehet olvasni, illetve a Facebook eseményben.
A filmvetítések és előadások mellett naponta két kerekasztal-beszélgetést szerveznek, melyekben olyan fontos és aktuális témákat boncolgatnak szakértők segítségével, mint a szakszervezetek és a polgári engedetlenség, a családon belüli erőszak, az örökbefogadás, vallási és hitkérdések, hogy kié egy nő méhe, hogyan éli meg a háborút egy átlagember, milyen sztereotípiáktól szenvedünk? A fesztivál vendége lesz minden nap egy-egy civil szervezet. Folytatódik a Free Egyetem sorozat is, ahol a Freeszfe oktatói (Gábor György, Majtényi László, Rihay-Kovács Zita, Pál Mónika, Báron György) tartanak nyílt egyetemi órákat.
A fesztivál fő helyszíne a Marczibányi Téri Művelődési Központ, de egy napra a CEU-Középeurópai Egyetem Nádor utcai épületének kapui is kinyílnak: május 14-én, szombaton az érdeklődők nyílt órákon vehetnek részt, ahol megismerhetik a jövő tanévben induló képzéseket, bepillanthatnak próbákba, egyetemi előadásokba. Este pedig személyesen vehetnek részt a második alkalommal megrendezésre kerülő Jótékonysági Aukción, és licitálhatnak olyan tárgyakra, mint a legendás Krétakör társulat Hamlet.ws előadásának szövegkönyve, a Magyar Filmszemle albuma vagy a Külön falka című film emblematikus kellékei.
Jegyek a Freeszemlére április 5-től kaphatóak.