A rövidfilm befejezéséhez, azaz az utómunka folyamatok költségeihez az alkotók a közönségük támogatását kérik, így közösségi adománygyűjtést indítottak az adjukossze.hu felületén.
Muchichka a film történetét és az alkotói vállalást is összefoglalta. "A témát azért érezzük fontosnak bemutatni, mert a szexuális határátlépés nem mindig nyilvánvaló, és nem mindig kapcsolódik egyértelműen erőszakhoz vagy nyilvánvaló szexuális zaklatáshoz. Ez a történet azt mutatja be, hogyan teremtett egy tanár átszexualizált közeget a diákjaival való kapcsolataiban."
Az alkotók a forgatáson. Bal oldalon K. Kovács Ákos operatőr,
mellette Muchichka László és Bendó Zsuzsanna, a film rendezői
A Csak ki ne derüljön! a szinopszis szerint "egy valós események által inspirálódott történetet mesél el, amelyben egy gimnázium diákjai a maguk eszközeivel lépnek fel szexuális határátlépést elkövető tanáruk ellen, de végül mégsem jönnek ki győztesen az ügyből. A film középpontjában nem egy konkrét szereplő, hanem egy társadalmi ügy, annak abszurditása, illetve megkérdőjelezhető döntések sorozata áll, amely egy jó nevű budapesti középiskolában történt meg."
A film főbb szerepeiben Láng Annamária, Herczeg Adrienn, Török-Illyés Orsolya, Szinetár Dóra, Makranczi Zalán, Máthé Zsolt, és Mertz Tibor lesznek láthatók, az iskolai jelenetekben pedig 50 háttérszereplővel dolgozik a stáb. Muchichka Lászlónak ez az első filmes rendezése, feleségével Bendó Zsuzsannával közösen dolgoznak, aki az egykori BKF-en, mai nevén METU-n végzett operatőrként. A film operatőre K. Kovács Ákos, aki szintén a BKF-en diplomázott, videoklipes munkái mellett pedig ő rendezte a Branka című 2021-es rövidfilmet.
A forgatás tegnap kezdődött, és április 7. a tervezett utolsó nap. A stáb négy napot tölt a kispesti Deák Ferenc Gimnáziumban, az utolsó napon pedig lakásbelsőkben játszódó jeleneteket vesznek majd fel.
Bár a Csak ki ne derüljön! elsősorban művészi alkotás és filmfesztiválokra szánják a készítők, témája miatt szeretnék iskolákban is bemutatni. Az alkotók szakmai partnere a Hintalovon Alapítvány, a tervek szerint az ő együttműködéssel nemcsak osztályoknak, hanem szakmai konferenciákon és pedagógiai témájú workshopokon is vetítenék a filmet.
Az alkotókat és a filmet az adjukössze.hu felületén lehet támogatni.