Férfi szemmel:
Semmi anyázás
Vaskó Péter

A szingli nem hős, nem áldozat, nem harcos és nem új embertípus, a szingli: fogyasztó. Kezdete és vége pontosan behatárolható a marketing-spektrumban. Az egyedülálló nők/férfiak a társadalmi- és mítoszlépcsőn egy fokkal feljebb már „páratlan” femme fatale-ok/Casanovák, eggyel lejjebb viszont csak lesajnált vesztesek. folytatás »




Női szemmel:
A mi szinglink
Libor Anita

Bergendy Péter Terézanyu-ja a legkevésbé sem vígjáték, hanem romantikus film a javából, minden humora ellenére is szívszaggatóan őszinte, mert hát az vesse rá az első követ, aki nem ment bálba szőrös lábbal vagy kapásból kinyitna egy tolóajtót.

A Terézanyu-ról nehéz állást foglalni: a könyv megjelenése óta vártuk izgatottan a filmet, és erre most itt van. Bergendy Péter filmjének ugyanolyan hosszan lehetne sorolni hibáit, mint erényeit. folytatás »


Kéki Kata (Hámori Gabriella), a szerencse lánya. Csinos, vonzó nő, bár ahol megjelenik, mozdulnak rá a férfiak. Van szerető édesanyja, szeretetre vágyó öccse (Nagy Zsolt) és - hozzá testvérként ragaszkodó - három barátnője (Ónodi Eszter, Schell Judit, Major Melinda). Van megbízható barátja is, Marci (Elek Ferenc), aki már alig várja, hogy vőlegénnyé, férjé, sőt családapává léptessék elő. Minden készen áll a sikeres élethez, amely azonban egyre késik.

Kéki Kata ugyanis egyáltalán nem boldog mindattól, amit a szeszélyes sors az ölébe csöppentett. Vitathatatlan adottságai ellenére ugyanis ebben a szép, ifjú, ámde mégis érettnek mondható korban neki nincs se igazi munkája, se igazi szerelme. Pedig állandóan keresi mind a kettőt.

Kata ambiciózus. Szorgalmasan jár állásinterjúkra és legalább ilyen szorgalmasan próbálkozik különböző férfiakban meglelni az igazit. Először a Fonyóban (Hujber Ferenc), aztán Davidben (Csányi Sándor), utóbb Tamásban (László Zsolt).
 
A különleges humorú és érzékenységű film forgatókönyvét a Vuk, a Szaffi, a Macskafogó, valamint a nemsokára megjelenő Mézga család képeskönyvek írója, Rigó Béla készítette. A filmet Pados Gyula, a számos hazai és nemzetközi díjat nyert operatőr (Kontroll, Sorstalanság) fényképezte, Király István, a Kontroll és a Magyar vándor vágója vágta, és az egyik legnevesebb magyar reklámfilm- és videoklip-rendező, Bergendy Péter rendezte.

A könyvet közel félmillióan olvasták! A magyar Bridget Jones, az Állítsátok meg Terézanyut! érzelmes és szenvedélyes története, parádés szereposztással – Hámori Gabriella, Ónodi Eszter, Schell Judit, Major Melinda, Csányi Sándor, Nagy Ervin, László Zsolt – végre a filmvásznon!