A film B.S. Johnson 1973-as szatirikus regényéből készült. A film, akárcsak a regény, érzékletes természetrajzát adja az anarchista/terrorista magatartás mögött meghúzódó áldozat-mentalitásnak.

Christie Malryt Nick Moran (A ravasz, az agy és két füstölgő puskacső) alakítja, aki eddigi legjobb szerepének tartja az összezavarodott, pszichotikus könyvelő figuráját. Bár az Uncut magazin 2000 legjobb filmjének nevezte a Christie Malry-t, nem meglepő, hogy a film forgalmazása nem volt zökkenőmentes: 2001. szeptember 11. után ugyanis olyan filmet bemutatni, melynek terrorista főhőse bombákat telepít a Westminster apátságba és vízkészleteket fertőz meg, nem szerepelt a filmforgalmazók vágyálmai között.

Christie Malry hétköznapi ember. Édesanyjával él, egy bankban dolgozik. Az esti iskola könyvelési kurzusától inspirálva felfedezi saját maga számára a kettőskönyvvitel vezérelveit: ha valami megjelenik a „tartozik” oldalon, annak a „követel” oldalon is következményei lesznek. Ezen elv jegyében nyitja meg társadalmi folyószámláját és az elszámolás megkezdődik: minden elszenvedett sérelemért bosszút áll környezetén. Az elutasító és udvariatlan munkatársakon és főnökökön kezdi, de hamarosan az egész társadalommal találja magát szemben. 
A film párhuzamos cselekményszálban ugyanakkor a 15. századi Itália és Fra Luca Pacioli dominikánus szerzetes, a modern könyvelés feltalálója elevenedik meg. Megismerjük Paciolinak patrónusaihoz és Leonardo Da Vincihez fűződő viszonyát, s azt, hogyan váltja fel a keresztény patrónusi szisztémát egy új rend, melyben mindennek – így a lojalitásnak is – ára van.


„A kötelességem: támadni és túlélni, és támadni újra.” – Christie Malry

„A sötét paranoia és a fekete komédia mesterdarabja az egyik legeredetibb kortárs brit filmrendezőtől.” (FilmFour.com)