A "fikciós elnök fikciós háborúja" kifejezésével hírhedtté vált rendező előző filmje (Bowling For Columbine) után ismét valami húsbavágó témát feszeget. Moore filmje azokra a különös szálakra koncentrál majd, ami összeköti idősebb George Bush-t és a szaúdi bin Laden családot, különösen Osama apját.

Moore átfogó kutatása az amerikai fegyveres erőszakról, amit a Bowling For Columbine-ban, minden idők egyik legsikeresebb dokumentumfilmjében fejt ki, meghozta számára  az elismerést. Legújabb kihívása kapcsán elmondta, hogy a film címe valószínűleg Fahrenheit 911 lesz és azt kívánja bemutatni, hogy mi történt Amerikával az ominózus szeptember 11 óta.

A film kifejezetten idősebbik Bush befektetési cége, a Carlyle Group és a bin Laden család üzleti kapcsolatára koncentrál. Moore szerint a volt elnöknek üzleti kapcsolata volt Osama bin Laden apjával, Mohammeddel, aki egyébként csekély 300 millió dollárt hagyott fiára. "Bush két hónappal a szeptember 11-i katasztrófa utánig kapcsolatban állt a bin Laden családdal" - mondta Moore.

A dokufilmes rendező magát egyszerűen Amerika legfőbb kritikusának tartja, és cseppet sem bánja, hogy az Oscar ceremónián köszönő beszéde szempillantás alatt átfordult éles Bush-bírálatba. "Ha madarakról és rovarokról csináltam volna filmet és Oscart kapok, akkor róluk beszéltem volna, de mivel filmem fegyverekről, fegyveres erőszakról szól, ami egyébként globális jelenség, muszáj volt tehát a jelenlegi helyzetről szólnom, és remélem ezzel hozzájárultam a "Bush háborúja" kérdéskör vitájához" - nyilatkozta Michael Moore.

Moore időzítése nem is lehetne jobb. Felrebbent egy olyan hír, hogy az amerikai kormány egyes tagjai még mindig kapcsolatban állnak a szaúdi családdal, például legutóbb két hete mintha Richard Perle kormányzati tanácsadót látták volna együtt ebédelni egy szaúdi fegyverkereskedővel, Adnan Kashoggival. Perle persze tagadta a vádat.

Valami biztosan van a háttérben és ezt Moore is érzi, sőt, neki minden eszköze meg van hozzá, hogy ezt be is mutassa. Nemrégiben könyvet is írt, ami vezeti az európai toplistákat. Stupid White Men (Ostoba fehérek) című munkája az osztrák és a német piacon már slágernek számít. A mûben a szerzõ kemény bírálatot mond az amerikai társadalom és politika árnyoldalairól. Moore az Oscar-gálán elmondott bírálata nagyon jó promóciónak bizonyult, mivel a Stupid White Men abszolút vezeti a Der Spiegel sikerlistáját.