A Filmtanács (amely a filmkészítők támogatását intézi) szerint ez a siker egyértelműen abból az új metódusból ered, mely szerint a szerencsejátékokból (az ottani Szerencsejáték Rt-től) befolyó pénzek egy részét a filmekre költik.

A28 nappal később, amely 3,2 millió fontot kapott a szerencsejátékokból befolyó pénzből, miután kultuszfilmmé vált Európában, szép siker lett az Egyesült Államokban is.

Az újabb filmek is elérték a korábbi nagy kasszasikerek (Alul semmi – 40 millió dollár, Gosford Park – 41 millió dollár) bevételeit, a Szexi dög és a Billy Elliot, akkor nagynak számító sikerét pedig messze felülmúlták.

“Ez jó érzés és bátorító dolog, hogy a nemzetközi közönség igényli az angol filmeket A szerencsejátékos befektetések nemcsak arra jók, hogy promotáljuk a Brit filmeket és presztizs pozíciókat szerezhessünk az művészfilm fesztiválokon, hanem remek befektetés is. Pénzt hoznak vissza.”, nyilatkozta John Woodward, az Film Council elnöke.

A Filmtanács-ot (UK Film Council) 2000-ben hozták létre a brit filmek finanszírozására. A szervezet több feladatot is átvállalt a korábban működő Művészeti Tanács-tól (Arts Council) és a Brit Filmintézettől (British Film Institute).

Akkortól alakult, ki az a befektetési forma, hogy a Szerencsejátékból befolyt pénzek egy részét filmekre költik. A befektetés eddig sikeresnek tűnik, zárul a Film Council közleménye.