A BFI, ami elsősorban a film és a televízió fő oktatási intézményeként működik, most azt tervezi, hogy véget vet egyik programjának, mely eddig a vidéki művész-moziknak nyújtott anyagi támogatást. A filmforgalmazásban is segítséget nyújtó program, most visszaszáll a BFI anyaintézményére, a Film Councilra.

A BFI-t már eddig is túlságosan London orientáltnak tartották, érthető tehát a heves reakció, ha egy újabb országos program tűnik el a Film Council süllyesztőjében. Egy kisebb Cardiffi mozi vezetője szerint a BFI-t (Brit Filmintézet) inkább Angol Filmintézetnek, sőt Londoni Filmintézetnek kellene hívni.

Jim Hamilton, a BFI-hoz tartozó National Film Theatre vezetője tagadja, hogy a program beszüntetése bármiféle negatív hatással járna a művészfilmekre nézve, akár a forgalmazás akár az elérhetőség tekintetében. A Film Council nemrég jelentette be, hogy évi 1 millió fonttal támogatja szélesebb körű brit és a nemzetközi filmek független mozikba kerülését.

"Annyi változás történt, hogy a forgalmazási és bemutatási stratégiákat ezentúl közvetlenül a Film Council alakítja ki. Veszteség csak a programban dolgozókat érte, akik elvesztették a munkájukat.” – igyekezett megnyugtatni az aggodalmaskodókat Jim Hamilton.

David Phillips a BFFS igazgatója szerint nagy hiba lenne a művészfilmeket a multiplex mozikban vetíteni. "A kulturális értékekkel bíró filmek közönsége nem megy multiplex moziba, ők a művészfilmes helyeket kedvelik.” 

"A multiplexek célközönsége a 16-28 éves korosztály, akik elsősorban engedményes jegyekre költenek szívesen. Ez azonban azt jelenti, hogy a multiplexek fő bevétele az eladott italból, a pattogatott kukoricából és az édességből származik és nem a filmekből. Önszántukból nem vetítenének művészfilmeket, csak ha ezért anyagi támogatásban részesülnek.” – mondta el Phillips.