A rendezőpáros Kormányeltörésben című filmjét élő zenével vetítik
Augusztus 11-én, csütörtökön 20 órától a Gólyában látható Igor és Ivan Buharov Kormányeltörésben című rövidfilmjének majd egyórásra bővített változata élő zenei kísérettel. A fellépő Pastorz zenekar egyik tagja a társrendező Hevesi Nándor (művésznevén Ivan Buharov). Ez a zenéléssel egybekötött show csak másodjára látható Magyarországon.
A film Domonkos István azonos című című verse nyomán készült, amely egy modern eposz: az 1970-es évek jugoszláviai kisebbségi létének önkifejezése, utazás a világ különböző politikai-gazdasági rendszerei között. A filmből ide kattintva láthatóak jelenetképek. A főszerepet Nyitrai Illés játssza, a Pastorz zenekar további tagjai pedig Kovács Royal Ferenc, Kiss Árpád, Jávorka Ádám és Porteleki Áron. A filmet 2010-ben, a Manifesta 8 nemzetközi képzőművészeti biennálén mutatták be. Az alkotópáros eredetileg játékfilmet szeretett volna készíteni, így lényegi részek maradtak ki ebből a verzióból. A majd egy órásra bővített, a Pastorz zenekar performanszával kísért előadás már szerepelt a Brüsszeli Off Screen film fesztiválon, illetve be lett mutatva Bécsben, Hannoverben, Prágában, Münsterben és Liegeben.
A filmet 2010-ben, a Manifesta 8 nemzetközi képzőművészeti biennálén mutatták be. Az alkotópáros eredetileg játékfilmet szeretett volna készíteni, így lényegi részek maradtak ki ebből a verzióból. A majd egy órásra bővített, a Pastorz zenekar performanszával kísért előadás már szerepelt a Brüsszeli Off Screen filmfesztiválon, illetve be lett mutatva Bécsben, Hannoverben, Prágában, Münsterben és Liegeben. Hazánkban másodjára látható.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik, és aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló.