A magyar-német-francia koprodukcióban készült filmnek a megvalósulásra is sokat kellett várnia. Az Én nem vagyok én munkacímen induló kalandfilm ötletének megvalósításához 1996. februárjában kezdett hozzá a stáb, első forgatási napjára pedig három évvel később került sor a csehországi Lednicében.
A több generáció történetét felölelő szövevényes történet végül két év forgatás után 2002-ben a szemlén került bemutatásra, utána azonban nem került mozikba – a forgalmazók ugyanis „féltek a bukástól” így egyik hazai cég sem vállalta az esetleges alacsony látogatottság kockázatát. A szemledebüt után öt évvel most végül a Magyar Televízió sugározza Szabó Ildikó filmjét, szerda este 23.55-kor. (Kérdés persze, hogy az éjszakai műsorsávban, a vakáció közepén hány nézőt tud elérni a film.)
A Chacho Rom példája nem egyedi - igaz, a többieknek végül sikerült moziba kerülniük. Gothár Péter fődíjas alkotásának, a Magyar szépségnek – szerzői jogdíj-problémák, illetve a költségvetés túllépése következtében kialakult tartozások miatt – három évet kellett várnia a moziforgalmazásra. Szintén a 34. Filmszemlén mutatták be Bereczki Csaba Bolondok éneke című alkotását – ennek másfél évet kellett dobozban várakoznia, míg forgalmazóra talált.
Szabó Ildikó megkeresésünkre elmondta, vegyesek az érzései a mostani televízió-premierrel kapcsolatban. „Ezt a filmet én még soha nem láttam készen. A 33. Szemle előtt Kölnben vágtam meg a film hangját, 5.1-es Dolby minőségben – Babos Gyula szerezte a zenét, Madaras Attila volt a hangmérnök - mégis a szemlén egy elrontott hangminőségű null-kópiával ment a film. A labor kijavította volna a hibát, de erre akkor Sipos Kornél producer nem tartott igényt. Kiváncsian várom, hogy most a televízió milyen minőségű hanggal sugározza majd a filmet.” - mondta el a filmhunak Szabó Ildikó.
A rendezőnő hozzátette, szerinte a film a szemle-debüt után sem részesült megfelelő promócióban, a megfelelő minőségű kópia hiánya mellett ez is akadályozta, hogy a forgalmazók felkarolják a Chacho Rom-ot.
„Azt végképp lehetetlennek találom, hogy 750 millió forintos költségvetéssel a filmnek a televízió legyen a bemutatkozási lehetősége” - kommentálta a mostani tévé-bemutatót a rendezőnő.
Az elmondottakkal kapcsolatban szerettük volna megszólaltatni Sipos Kornél producert is, akit azonban nem tudtunk elérni, ugyanis Erdélyben tartózkodik – tudtuk meg a Laurin Film egyik munkatársától.
Szabó Ildikó most újabb filmtervén dolgozik. „Volt egy rossz évem a Chacho Rom fiaskója után, de most újult erővel dolgozom. Mi újság Lulu című filmtervemet saját produkcióban szeretném megvalósítani, az Eastern Pictures gyártásában” - mondta Szabó Ildikó, majd visszatérve a Chacho Rom-ra elmondta „végül is szerencsésnek érzem magam: 750 millió forintért van egy saját filmem, ezt még Fellini sem mondhatta el magáról.”