Egész decemberben ingyen nézhetsz európai fesztiválfilmeket!
Indul az 5. ArteKino
Jövő kedden indul az ArteKino online filmfesztivál ötödik évada. A válogatásba olyan filmek kerültek be, amelyek korábban nagyszerűen szerepeltek az A-kategóriás filmfesztiválokon - Berlin, Cannes, Velence vagy Locarno - az európai mozikban mégsem kaptak kellő figyelmet. A fesztiválra bárki regisztrálhat, a filmek megtekintése ingyenes. A zsűritagok jelentkezését is várják, akik ingyenes párizsi utazást nyerhetnek.
A korábbiaknál is színesebb merítéssel jelentkezik idén az ArteKino. Dokumentumfilmek keverednek fikcióval és ezek különféle kombinációival. Dráma csap át komédiába, majd hiperrealizmusba. Európai konfliktusokat látunk fiatal filmesek szemével, új megközelítésben, lehengerlő empátiával és parádés dramaturgiával. Idén 10, fiatal európai filmes nagyjátékfilmjét mutatják be a 45 országban, köztük hazánkban is ingyenesen elérhető online fesztiválon. A filmek megtekintése után 1 és 5 közötti skálán értékelhetjük őket, a legnagyobb összpontszámot elérő film alkotói 20.000 eurós közönségdíjat nyernek.
A fesztivál idén is várja az olyan filmszerető 18-25 év közötti fiatalok jelentkezését, akik ifjúsági zsűritagként szívesen részt vennének a fesztivál legjobb filmjének kiválasztásában. A zsűritagok utazást nyernek Párizsba, a fesztivál ünnepélyes díjátadójára és találkozhatnak a győztes filmkészítőkkel (az aktuális járványhelyzettől függően). Az ifjúsági zsűribe itt lehet jelentkezni.
A filmekre ötezer virtuális jegyet biztosít a fesztivál Európa szerte, úgyhogy érdemes időben lecsapni rájuk. A filmek ingyenesen elérhetőek december 1-31. között az alábbi linken, egy gyors regisztrációt követően itt. A fesztivál kínálatáról hamarosan mi is ajánlóval jelentkezünk!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Nos kérem, ez itt, ez a joint. A jointnak két vége van: az egyik vége össze van sodorva, a másik pedig nyitott. Vegyék a jointot a nyitott végével maguk felé, a hüvelykujjuk és a mutatóujjuk közé, így, mutatom!