A Hunyadi nézettségi rekordokat döntött Magyarországon, majd hódító útjára indult: áprilisban Ausztriában és Szlovéniában mutatták be hatalmas sikerrel. A következő hónapokban újabb országok közönségét készül meghódítani minden idők legnagyobb szabású magyar sorozata: június 5-én mutatják be Németországban, majd érkezik Csehországba, Szlovákiába, Horvátországba, Törökországba és Izraelbe is.

Mostantól a Filmión a sorozat mellett először látható a Hunyadi werkfilmje: számos érdekesség kiderül belőle a grandiózus csatajelenetek forgatásáról és a nézők rengeteg egyéb, izgalmas kulisszatitkot ismerhetnek meg. Megszólalnak benne az alkotók: a film rendezői, az Oscar-jelölt és Emmy-díjas Robert Dornhelm, Nagypál Orsi, Lengyel Balázs és Szász Attila, a sorozat világhírű kanadai-magyar producere, Robert Lantos, és természetesen a főszereplők, Kádár L. Gellért, Rujder Vivien, Törőcsik Franciska és a II. Murád szultánt alakító Murathan Muslu is.

A Bán Mór népszerű regénysorozatán alapuló, külföldi partnerekkel, magyar és nemzetközi sztárszínészekkel, a Nemzeti Filmintézet többségi támogatásával készült Hunyadi új szintre emelte a hazai sorozatgyártást. A nagyívű, 10 részes sorozatban több mint 600 színész és kaszkadőr közreműködött, akik a történeti hitelesség érdekében 9 nyelven, köztük magyarul, németül, törökül, olaszul, csehül, románul és szerbül keltették életre a középkori Európa kulcsfontosságú szereplőit.

A Hunyadi és az új werkfilm elérhető a Filmio kínálatában.

Forrás: NFI