Az ismert kreatív szakember többek között Kopek Gábor rektor, Barcza Dániel egyetemi docens, Kangyal András interakció-tervező és Maróy Ákos médiaművész társaságában hallgatja meg a végzős hallgatókat, a leginnovatívabbakat pedig ösztöndíjjal is jutalmazza.

Az idei diplomavédések színvonala kifejezetten magasnak ígérkezik, hiszen az érintett szakok 48 hallgatója közül sokaknak volt már egyéni és csoportos kiállítása – nem csak a MOME szervezésében, hanem több neves múzeumban, vásárokon és jelentős galériákban is.

„Legfőbb szempontjaim, amely alapján a diplomázókat értékelni fogom: innováció, zeitgeist, color local és stratégiai kreatív gondolkodás. Szeretném, ha az elmúlt években megszerzett tapasztalataimat meg tudnám osztani a frissen pályára lépőkkel. Szuperfontos hogy egy vizuális gondolkodó valóban koncepcionális szinten, társadalmi, emberi, de technikai szinteken is képes legyen a strukturált gondolkodásra, és ezeket a műveiben is tetten lehessen érni. Szimpatikus, ha valaki egy eddig még nem látott koncepcióval, technikával indul, félreérthetetlenül hazai alkotó és a jelenre reagál. Nagyon várom ezeket a találkozásokat, bár nem klasszikus bizottsági tagként képzelem el szerepkörömet, inkább gondolkodó partnernek látom a szerepemet.” – nyilatkozta Fabricius Gábor a MOME diplomabizottsági feladat kihívásáról.

Gábor a Republic Group, a legnagyobb hazai kreatív ügynökség társtulajdonosa és innovációs igazgatója. Nevéhez több mint 60 magyar és nemzetközi kreatív díj fűződik, ez idáig csak neki sikerült elnyernie Magyarországról a kreatívok nemzetközi Oscarját: a cannes–i Arany Média Oroszlánt. A kreatívszakember Londonban, a Central St. Martin School of Art and Design-ban szerzett MA diplomát, korábban pedig a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Vizuális Kommunikáció szakán tanult. Filmjeiben, alkotásaiban nem egyszer társadalmi, etikai és emberi témákra fekteti a hangsúlyt, de az elvont művészi ábrázolás sem áll távol tőle.

Sikereinek és egyedi látásmódjának, munkásságának köszönhetően évek óta óraadó az egyetem Média Intézetében; széleskörű tapasztalatai miatt kérte fel az MOME rektora, Kopek Gábor a diplomabizottságban való részvételre is.

Gábor elmondta: a diplomamunkák elbírálása kapcsán nem csak saját szempontrendszerét osztja meg majd a hallgatókkal, de kézzelfoghatóan is hozzájárul fejlődésükhöz: Republic Group nevében ösztöndíjat kínál a legjobbaknak. A Republic INNO 2014, a leginkább innovatív, a zeitgeistra reagáló, color lokállal rendelkező és stratégiailag megalapozott diplomamunkák alkotói pénzt és szakmai kiteljesedési lehetőséget is kapnak.