A dolog nagyon hasonlít az 50-es években kialakult helyzethez, amikor az írók, rendezők és színészek képtelenek voltak munkát találni Hollywoodban, ha gyanúba keveredtek, hogy kommunista szimpatizánsok.

Martin Sheen, az Irak elleni katonai akció egyik leghangosabb bírálója, polgári engedetlenség kampányok szervezője, hivatalosan elismerte, hogy televíziós vezetők kilátásba helyezték, könnyen elveszítheti a The West Wing című sorozatban eljátszott szerepét, amennyiben nem moderálja magát.

Sean Penn nemrég Bagdadban járt, hogy felhívja a figyelmet az iraki lakosság helyzetére, elmondta, hogy annak ellenére, hogy az iraki rezsim éppen annyira kiábrándította, mint Bush külpolitikája, Steve Bing producer a nézetei miatt rúgta ki egy filmből amiben korábban szerepet ajánlottak neki.
A Fox News a múlt héten nyilvánosságra hozta egy közvéleménykutatás eredményét, miszerint az amerikai állampolgárok két-harmada nem akarja, hogy a sztárok beleszóljanak a politikába. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a Fox-birodalom számos stúdiót és forgalmazó céget is magáénak tud.

A színészek céhe (The Screen Actors Guild) röviden így foglalta össze a helyzetet: "Bizonyos szervek nemrégiben felvetették, hogy azon hírességek, akik elfogadhatatlan nézeteket vallanak, munkájukhoz való joguk elvesztésével kell, hogy bűnhődjenek. Amerikában nincs többé helye a fekete listás fenyegetőzéseknek.