2024. 08. 07. filmhu

Idén is megrendezik a bűnügyi filmfesztivált Kecskeméten

Várja a nevezéseket MetroPOLICE

Hírös Agóra Otthon mozija újra megszervezi a MetroPOLICE Bűnügyi Filmfesztivált. Nevezni magyar vagy magyar koprodukcióban készült alkotásokkal lehet, nagyjátékfilm, dokumentumfilm és kisjátékfilm (élőszereplős vagy animáció) kategóriában 2024. augusztus 31-ig. Az alkotásokat 2024. szeptember 26-30. között láthatja a kecskeméti közönség, izgalmas programok kíséretében. Kizlinger Lilla és Szász Attila filmrendezők is döntenek majd a filmekről.

A MetroPOLICE Filmnapokból filmfesztivállá növő rendezvény tavaly debütált, és izgalmas kísérőprogramokkal várta az Otthon mozi közönségét. Barta Dóra, a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, dr. Gulyás Zsolt r. dandártábornok, rendőrségi főtanácsos és Csenki Csabáné, az Otthon mozi vezetője 2023-ban állapodtak meg abban, hogy minden év szeptemberében megrendezik a MetroPOLICE Bűnügyi Filmfesztivált. Látva az alkotók, az alkotások és a közönség lelkesedését, egyértelművé vált, hogy jön a folytatás, amelynek célja továbbra is a népszerű bűnügyi filmalkotások bemutatása. A program együttműködő partnere a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

A beérkező filmeket egy négytagú zsűri bírálja el. A zsűri tagjai Ránki Sára bűnügyi nyelvész, Kizlinger Lilla és Szász Attila filmrendezők és Bán János író, a Kecskemétfilm Kft. ügyvezetője.

Az esemény időpontja: 2024. szeptember 26-30.

A vetítések helyszíne: Hírös Agóra Otthon mozi (6000 Kecskemét, Kossuth tér 4.).

A kísérőrendezvények helyszíne: a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ, valamint az Otthon mozi.

A fesztiválra 2021-ben, vagy azután készült, a bűnügyi filmműfaj kategóriájába sorolható filmmel (nagyjátékfilm, kisjátékfilm, animációs filmalkotás) lehet.

Nevezni ITT lehet.

Forrás: Otthon Mozi / Címlapkép: A pogány madonna (A kép csak illusztráció)

Még több magazin

magazin

Zsigmondi Boris, aki csehszlovákiai szociofotósból lett képzőművészeti filmek Balázs Béla-díjas rendezőnője

Rendezőnők a magyar filmtörténetben – 17. rész

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan…

tovább

magazin

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Bemutatjuk a 2024-es pitchfórum filmterveit

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. A következő napokban szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mégsem hagyhatunk itt egy csecsemőt, egy kibaszott tigrissel a fürdőben.

Másnaposok

Oszd meg! Az összes idézet