Az ínyencek megismerkedhetnek a filmművészet "képzőművészeti oldalhajtásával" is. A kiállításon ugyanis megtekinthető jó néhány eredeti személyre/színészre szabott jelmezterv, illusztráció. Érdekes megfigyelni, hogy az egyes tervezők milyen stílusban festettek, rajzoltak. A képzeletet segíti, hogy az egyes rajzok mellett kis anyagminták is vannak. Számos eredeti díszletterveket is kiállítanak. Ezeket gigászi munkával mentették meg az enyészettől - mesélte a kiállítás tervezője. Mint elmondta, a nagyméretű műszaki rajzokat nagyon macerás volt a kutatás során szétválasztani egymástól, mert ezeket a több ívnyi pauszra készült rajzokat celluxal össze-vissza ragasztották korábban. Egyszerű lapozgatásról szó sem lehetett, gondosan mindent szét kellett választani egymástól és csak utána lehetett megnézni, válogatni, szelektálni.
Haragos Péter elmondta azt is, hogy a kiállítás 7 méter magas és 100 méter hosszú gépházában/csarnokában nagyszerűen sikerült kihasználni a helyiség adottságait: az épület stúdióként is funkcionál, így egy épített díszlet, egy tank, valamint másik négy autó is kényelmesen elfért benne. Ezeket a látogatók saját kisfilmjük forgatásánál díszletelemként használhatnak. Kialakítottak egy drótkötélpályát is, amely az első emeleti szintről indul és a csarnok hosszában fut végig egy zöld háttér előtt, aminek a helyére valós háttér illeszthető a greenbox technikával. A kamera egy robotkarra rögzítve követi a lecsúszó útját.
A projekt az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg. A támogatás összege 927,4 millió forint.
(Forrás: Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDa))