A Szomorú Vasárnap Budapesten játszódik a második világháború előtt, alatt és után. Az epikus történet Aradi András életének egy szakaszát mutatja be. Ő szerezte a (film címét is adó) melódiát, amely a századközép egyik leghíresebb dala lett Magyarországon, Európában és az Egyesült Államokban.

„A cím egy dalra utal, amely az Egyesült Államokban Billie Holiday előadásában vált népszerűvé. Tartja magát az a városi legenda (urban legend), hogy a dal hatására többen is öngyilkosok lettek”, írja a worldfilm.com kritikusa.

Amit a kritikus a városi legendák körébe utal, valójában többször meg is történt. A melankolikus zeneművet előszeretettel hallgatták az öngyilkosjelöltek, hatása a depresszióra hajló emberekre máig pszichológiai rejtély.

A cikk ismerteti a film cselekményét („Szerelmi háromszög plusz nácik”), majd az általa nyert díjakat.  „A Szomorú Vasárnap remek szórakozás, jók a színészek és ízléses a kivitelezés. (...) A vezető színésznő, Marozsán Erika ruhátlanul és ruhában is elbűvölő. Szépsége és játéka együtt meggyőző – hihetővé teszi a két megigézett férfi tragédiáját.”

A kritikus megfeddi a filmet a történelmi leegyszerűsítések miatt („semmi nem látszik a Harmadik Birodalom kelet-európai pusztításaiból”), a Szomorú Vasárnap néhány jelenetét pedig igencsak szentimentálisnak találja.

Mindazonáltal a film megnézésére buzdítja az amerikai közönséget – „aki szereti az érdekes és tragikus szerelmi történeteket, mindenképpen jól fog szórakozni.”