Minden évben hat MADE-tag vállalkozik arra, hogy a Magyar Filmszemlén szereplő dokumentumfilmeket végignézze, s abból egy értékorientált, a képi látásmódot szigorúan figyelembe vevő szempont alapján kiválassza a képiség fontosságát nevében hordozó Kamera-díj nyertesét. Idén Gulyás Gyula rendező. Gulyás János operatőr, rendező, Szobolits Béla rendező és Sipos András rendező, Kisfaludy András rendező és B. Révész László rendező elnöklete alatt értékelte a mezőnyt.

A Csúnya betegség három szereplője három generációt képvisel. Mindhármuk életében első helyen a mozdony áll, de teljesen más a viszonyuk a géphez, szakmához, történelemhez. Három életút: egy kettétört életpálya, egy beteljesült álom és egy bizakodó útkeresés...

Tóth Péter Pál drogosokról szóló Tigrisszelídítője ugyan nem került be annak idején a Szemle versenyfilmjei közé, most mégis meggyőzte a dokumentumfilmeseket. A kábítószeresek nem bentlakásos  rehabilitációjával foglalkozó orvos-pszichiáter története kiérdemelte a zsűri különdíját.

Az Uránia moziban megrendezett díjátadó ünnepségen mutatták be a MADE gondozásában megjelent Rejtőzködő történelem – 50 év 100 dokumentumfilm című kötetet, amely szakírók, esztéták és kritikusok által írt tanulmányokkal igyekszik körbejárni a műfaj határait, illetve megfogalmazni azokat a törekvéseket és lehetőségeket, ameylek az elmúlt másfél évtizedben a dokumentumfilmre jellemzőek voltak.


Díjak 2002:

-  TÖBB SZEM PONT, Nemzetközi Videó- és Filmfesztivál, Debrecen                     
- MEDIAWAVE, Nemzetközi Vizuális Művészeti Fesztivál, Győr
- RETINA, Nemzetközi Film- és Videófesztivál, Sellye
- ALTER-NATIVE,  International Short Film Festival, Marosvásárhely

2003:

- KAMERA-díj: Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete(MADE)