Bernáth Zsolt készülő filmjéről már többször írtünk, legutóbb azt, hogy befejeződött a forgatása. Az alkotás független produkcióban, alacsony költségvetéssel készül, producere Váczy Károly, rendezője Bernáth Zsolt. A két Sherlock Holmes-rajongó tinédzser nyári rejtélyes kalandjait elmesélő film főszereplői Szénási Kristóf (Holmes), Ungvár Ádám (Watson) és Kugler Nikolett (Ica) először álltak a kamera előtt, rajtuk kívül szerepet kapott még Gáspár Tibor, Karalyos Gábor, Kiss Attila és Tahi-Tóth László is. A korábbi teaser után most egy rövid előzetest kaptunk.
Sherlock Holmes nevében előzetese
Lafka Dávid filmjéről nem hallottunk korábban, annál jobban meglepett minket, hogy máris "2011 és 2012 legzsírabb mozivígjátékénak" szeptember 26-i filmbemutatójára invitáltak. Közben az is kiderült, hogy a BEG című film nem kerül mozikba, hanem videómegosztókon találkozhatunk majd vele, és hogy a Hamvas Dániel, Kembe Sorel-Arthur és Pindroch Csaba executive producerkedésével készült filmben Tasnádi Bence, Sándor Péter, Pindroch Csaba és Törőcsik Franciska lesz látható, és hogy a cifra káromkodásokkal készült film "a kertváros (fő)hőseinek a telepi (barom)arcokkal való szokásos heti szájkaratéjába" vezet be. Íme az első ízelítő:
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.