Ellentétben azonban a Gyűrűk Urával és a Mátrix második és harmadik részével, a Tarantino film esetében nem egy előre megtervezett gyártási stratégiáról van szó, Harvey Weinstein, a Miramax társ-elnöke a film muszterjének megtekintése után döntött így.

A legfrissebb tervek szerint az első Kill Bill adag október 10-én kerül bemutatásra és néhány hónappal később kerül a mozikba a második rész. A döntés bármennyire is furcsa, mégsem teljesen  példa nélküli. A 70-es évek elején két nagymenő producer Alexander és Ilva Salkind hasonló lépésre szánta el magát. A három testőr című filmjük – a Dumas adaptáció Richard Chamberlain, Raquel Welch, Michael York és Faye Dunaway főszereplésével készült verziójáról van szó – hasonló módon vált ketté, mivel a rengeteg felvett anyag láttán a producerek attól tartottak, hogy túl sok lesz jóból. Így 1973-ban mutatták be A három testőrt, majd egy évvel később A négy muskétást.

A mostani döntés azonban igen rosszul érintette a filmben szereplő színészeket, akiknek eredetileg semi plusz pénzt nem ajánlottak fel. A Kill Bill-ben szereplő művészek, azzal érvelve, hogy őket csak egy filmért fizették ki, már perrel kezdtek fenyegetőzni. Végül a problémát sikerült házon belül megoldani.

A balszerencsés eseményeknek hatására azonban a SAG (Screen Actors Guild) egy új szabályt vezetett be, melyet informálisan csak Salkind szabályként emlegetnek. A rendelkezés kimondja, hogy ha egy színész szerződik egy filmbe, akkor az csakis egy filmben egy szerepre vonatkozhat.

A Mátrix filmek esetében például, mivel a producerek tudták előre, hogy két filmet forgatnak le egyszerre, a SAG színészekkel eleve két filmszerepre szerződtek. A Kill Bill esetében a SAG új szerződéskötést követel a második részre. A Miramax tehát kénytelen lesz újragondolni a színészek kifizetését.