A rendező Szép alak című filmjével szállhat versenybe
Az Amerikai Filmakadémia az előző kisfilmjével is sikert sikerre halmozó Kis Hajni Szép alak című rövidfilmjét jelölte a Diák Oscar-díjra (Student Academy Awards) a külföldi film kategóriában. A győztes szeptember 22-én veheti át a díjat a Samuel Goldwyn Theater-ben, Beverly Hills-ben.
A fiatal rendező tavaly készült vizsgafilmje egy gimnáziumi takarítónőre fókuszál, akinek megtetszik az egyik diák, majd ismerkedni próbál vele. A főszereplő egy szerencsés véletlennek köszönhetően megszerzi kiszemeltje telefonszámát és flörtölni kezdenek SMS-ben.
Szép alak (2016, 16’, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
Írta és rendezte: Kis Hajni
Társíró: Daoud Dániel
Operatőr: Nyoszoli Ákos
Hangmérnök: Stark Ervin
Vágó: Gorácz Vanda
Gyártásvezető: Farkas Ádám
A Szép alak Facebook oldala a következő címen található:
Minden idők legdrágább magyar sorozata, a Hunyadi egy 10 részes dráma, amely a híres magyar hadvezér, Hunyadi János életét, sorsfordító csatáit és magánéletének fordulópontjait meséli el. A sorozat emellett nemcsak Magyarország, hanem Európa korabeli hatalmi viszonyait, politikai csatározásait is igyekszik bemutatni.
Sós Bálint Dániel Berlinben bemutatott debütfilmjének története tragikus esetből indul ki, a rejtélyes baleset köré pedig egy erkölcsileg kibillent, zűrzavaros világot teremt, ahol Hajdu Szabolcs egyszerre vádlott és vádló, igazságosztó és tettes.